Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo
Dziś jest: 27 września 2020

Audycje Radiowe

Jest czwarta tajemnica fatimska!

czwartek, 11 maj 2017 18:15 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Fatimskie objawienia traktujemy jako proroctwo, które ma zaspokoić naszą ciekawość - powiedział ks. Krzysztof Czapla z sekretariatu fatimskiego księży pallotynów w Zakopanem. W tym roku mija stulecie objawień w Fatimie i z tej okazji 12 maja udaje się do Fatimy papież Franciszek.

Ks. Czapla, który był gościem Radia Plus Radom był pytany o medialne doniesienia na temat rzekomej czwartej tajemnicy fatimskiej. - Czwartą tajemnicą jest to, że nie wypełniamy tego co już znamy a oczekujemy wciąż nowych treści, sensacji, które są ponoć gdzieś ukryte w archiwach. Dlaczego nie wypełniamy tego orędzia? To jest dla mnie czwarta tajemnica fatimska - mówił pallotyn.

Zgodził się również z tezą, że wśród chrześcijan panuje przekonanie, że Fatima jest traktowana w kategoriach zaspokojenia ludzkiej ciekawości o przyszłe losy świata, a nie jest wezwaniem, aby ratować świat przed złem. - Trzecia wojna światowa, trzy dni ciemności to wszystko pokazuje, że fatimskie objawienia traktujemy, jako proroctwo, które ma zaspokoić naszą ciekawość. One są wskazaniem jak stawać się lepszym. - Lata oczekiwania na trzecią tajemnicę fatimską zrodziły postawę ciekawości, spekulacji, a nie postawę wiary. Matka Boża wzywa nas do modlitwy, konkretnej postawy ratowania grzeszników. Trzeba odwrócenia spojrzenia na Fatimę – powiedział kapłan.

Ks. Czapla z radością przyjął informacje o powołaniu przez polskich biskupów komisji maryjnej w ramach KEP. - Pokutuje u nas wciąż błędne przekonanie, że maryjność to legalny zabobon. Komisja pokazuje, że kulty maryjny jest istotny. Dlatego nie wolno maryjności oddzielać od dzieła zbawienia - podkreślił ks. Czapla.

Z ks. Krzysztofem Czaplą rozmawiał Radosław Mizera:

Przypomnijmy, że 13 maja mija setna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Z tej okazji odbędą się główne obchody tej uroczystości w kościele św. Pawła Apostoła w Radomiu (Janiszpol), która jest ośrodkiem kultu Matki Bożej Fatimskiej. W tym roku przypada 30. rocznica rozpoczęcia nabożeństw fatimskich. Uroczyste nabożeństwo poprzedzi Msza Święta o godzinie 19.00, której będzie przewodniczył biskup Henryk Tomasik.

Ks. Piotr Walkiewicz, dyrektor wydziału duszpasterskiego radomskiej kurii poinformował, że z racji setnej rocznicy objawień Matki Bożej wFatimie zachęca do podkreślenia tego wydarzenia w parafiach. Do biuletynu kurialnego w formie załącznika dołączone zostały materiały mogące stanowić pomoc w przeprowadzeniu nabożeństwa w parafiach. - Jest to propozycja nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca Maryi oraz propozycja rozważań różańcowych podczas nabożeństw fatimskich - informuje ks. Walkiewicz.