Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Audycje Radiowe

Razem zmieniajmy Radom!

poniedziałek, 15 maj 2017 18:28 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

- Budżet Obywatelski to jest taki specyficzny rodzaj działalności, że na pierwszy rzut oka być może te potrzeby gdzie indziej są większe, ale to jest taka premia za obywatelską aktywność, za to że ktoś dostrzega, że jest gdzieś nisza, którą trzeba zagospodarować i są braki, które trzeba wypełnić – mówił Mateusz Tyczyński dyrektor Kancelarii Prezydenta Radomia, który był gościem „Bilansu Dnia”, 15 maja.

Tego dnia rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2018. Na karcie do głosowania znalazła się rekordowa liczba projektów - aż 185. W sumie zgłoszonych było 357. - Niektóre wnioski musieliśmy odrzucić ze względów formalnych, to znaczy inwestycja była ulokowana na gruntach, które nie należą do miasta, albo przekroczony był koszt realizacji zadania – tłumaczył Mateusz Tyczyńska.

Na każde zadanie przeznaczono do 600 tys. zł. Całość Budżetu Obywatelskiego pochłonie, tak jak w ubiegłym roku 4 mln 800 tys. zł. - Ta inicjatywa jest formą badania opinii społecznej, konsultacji społecznych. Po każdym głosowaniu jest szczegółowy raport na co radomianie głosowali, co ich interesuje. To jest sondaż na dużą skalę, czego radomianie oczekują – podkreśla gość „Bilansu Dnia”.Posłuchaj całej rozmowy...