Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Audycje Radiowe

Kongres NGO po raz pierwszy w Radomiu

środa, 17 maj 2017 18:25 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

- Przede wszystkim chcemy włączać do aktywności, do działań w Radomiu organizacje pozarządowe, samorząd i biznes. Chcemy pokazać, że te trzy światy, trzy sektory, choć odległe mogą ze sobą współpracować, chcemy je łączyć – podkreśla Krzysztof Łyżwiński prezes Związku Stowarzyszeń Koalicja Organizacji Pozarządowych, który był gościem „Bilansu Dnia” w środę, 17 maja.

Już w najbliższy piątek (19 maja) Związek Stowarzyszeń Koalicja Organizacji Pozarządowych organizuje I Radomski Kongres NGO. Odbędzie się on w Resursie Obywatelskiej w Radomiu, początek o godz. 10:00, pod hasłem: Samorząd, Biznes, Organizacje Pozarządowe – Trzy różne światy, a jednak działa!Skąd pomysł, jaki przyświeca cel Kongresowi – o tym rozmawialiśmy z organizatorami przedsięwzięcia: Moniką Dudek wiceprezes Związku Stowarzyszeń Koalicja Organizacji Pozarządowych oraz Krzysztofem Łyżwińskim, w „Bilansie Dnia”.

- Kongres skierowany jest do samorządu, biznesu, organizacji pozarządowych, wolontariatu oraz szkolnictwa. Dla Wszystkich tych, którzy chcą zainspirować się w pomysły jak łączyć działania organizacji pozarządowych, samorządu oraz biznesu, dowiedzieć się gdzie i jak szukać siły do zmiany, łamać bariery i stereotypy, które znajdują się w nas – mówi Monika Dudek. - Ale pragniemy podkreślić, że z oferty tej może skorzystać każdy zainteresowany, nie tylko przedstawiciel organizacji pozarządowych, czy wolontariusz, każdy zainteresowany tą tematyką, każdy kto chce działać – dodaje Krzysztof Łyżwiński.

- Kongres to chęć pokazania, że to co robimy i dokąd dojdziemy zależy tylko od nas, a siła do zmiany jest w nas. Chcemy zainspirować odbiorcę do działania i pokazać, że wszystko jest w zasięgu naszych możliwości. Każdy z nas może zostać Liderem samorządu, organizacji pozarządowej czy też biznesu. Trzeba tylko zdefiniować czego chcemy, a potem zabrać się do działania – tłumaczy wiceprezes Monika Dudek.Prelegenci spotkania opowiedzą, jak łączyć działania trzech sektorów z korzyścią dla całego społeczeństwa. 

Posłuchaj całej rozmowy z naszymi gośćmi: