Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

Audycje Radiowe

Spada liczba potrzebujących pomocy

czwartek, 18 maj 2017 18:15 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Nawet o 1/3 spadła liczba potrzebujących i rodzin wielodzietnych korzystających z pomocy Caritas Diecezji Radomskiej. A wszystko przez rządowy program 500 Plus. Mówił o tym ks. Robert Kowalski, dyrektor radomskiej Caritas, który był gościem "Bilansu Dnia" z racji 25-lecia istnienia tej charytatywnej organizacji w diecezji radomskiej.

Ks. Kowalski uważa, że program 500 plus dał wymierny efekt, dzięki czemu zmniejszyła się liczba wspierania niektórych grup społecznych. Dostrzegł przy tym, że coraz więcej rodzin chce wysyłać swoje dzieci na wypoczynek letni czy zimowy. - Ta forma spędzania wolnego czasu cieszy się coraz większą popularnością. Rodzice pytają także o zajęcia pozalekcyjne - powiedział ks. Kowalski.

Ks. Kowalski widzi bardzo pozytywne efekty działania polskiego rządu w sferze polityki społecznej. - Nie pomylę się, jeśli powiem, że nasza działalność wobec potrzebujących została ograniczona nawet o 1/3. Ale nadal jest wiele rodzin, które potrzebują pomocy. Dzisiaj zastanawiamy się nad tym, którą pójść ścieżką na polu działalności charytatywnej. Wciąż taka niszą, którą trzeba zagospodarować są osoby samotne i starsze. One przeżywają swoją chorobę w samotności. To nasze zadanie, aby do nich docierać. Rozwijamy przy tym sieć wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego - mówił ks. Robert Kowalski, gość Radia Plus Radom, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Zjawisko to dostrzegł również o. Hubert Matusiewicz, zastępca dyrektora Caritas Polska. - Cieszymy się z nowych rozwiązań socjalnych i finansowych, które trafiają do polskich rodzin. Ale to nie jest tak, że rezygnujemy z niesienia pomocy. Dostrzegamy wśród młodzieży problemy, z jakimi muszą się zmierzyć. Tu trzeba wymienić różne zniewolenia, wśród nich dopalacze. Wciąż jest szerokie pole działalności dla Caritas - powiedział o. Matusiewicz.

Zastępca dyrektora Caritas Polska powiedział, że m.in. w wyniku realizacji programu 500 Plus coraz więcej rodziców kieruje swoje dzieci na wypoczynek letni organizowany przez diecezjalne odziały Caritas. - Mamy coraz więcej zgłoszeń. Część rodziców stać na pokrycie kosztów - powiedział o. Matusiewicz.