Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Audycje Radiowe

A. Standowicz gościem Bilansu Dnia

piątek, 19 maj 2017 18:15 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

- Trudno oprzeć się wrażeniu, że była to kolejna polityczna akcja - powiedział Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki, komentując spotkanie samorządowców ze wszystkich 16 województw, które odbyło się w Łodzi. Z naszym gościem rozmawialiśmy również o restrukturyzacji szpitala na radomskim Józefowie, wygaszeniu mandatu prezydenta Radosława Witkowskiego oraz o komisach, które szacują straty w wyniku tegorocznych przymrozków w województwie mazowieckim.

Przypomnijmy, że w Łodzi po raz pierwszy w historii spotkało się ponad 500 samorządowców ze wszystkich 16 województw. To była reakcja na podejmowane przez rząd próby centralizacji kraju oraz propozycje zmian terytorialnych i ustrojowych. - Kolejna polityczna akcja, zwarcie szeregów PSL przed wyborami samorządowymi - komentował Artur Standowicz, który był dzisiaj gościem Bilansu Dnia.

Wicewojewoda mazowiecki odniósł się także do dyskusji na temat proponowanych zmian administracyjnych w kraju. Jedna z nich dotyczy utworzenia województwa warszawskiego. - To wstępne propozycje. Toczą się rozmowy, ale myślę, że nie ma teraz klimatu w kraju na temat zmian administracyjnych. Ostatnio byliśmy świadkami histerii wokół metropolii warszawskiej. Jeśli wróci temat województwa warszawskiego, trzeba będzie się zastanowić co zresztą województwa mazowieckiego i rolą Radomia - powiedział Artur Standowicz, z którym rozmawiał Radosław Mizera: