Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Audycje Radiowe

Dobre informacje dla szpitali

poniedziałek, 22 maj 2017 18:15 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Szpitale samorządowe po 31 grudnia 2017 r. nie będą zamykane. Jest propozycja dotycząca przesunięcia terminu dostosowania szpitali do wymogów sanitarnych i fachowych wobec placówek medycznych. Mówiła o tym poseł Anna Kwiecień poseł Prawa i Sprawiedliwości, która była gościem Bilansu Dnia.

- Rozmawiałam z przedstawicielami ministerstwa zdrowia. Trzeba spokojnie podejść do tej sprawy. Nikt nie pozwoli sobie na wprowadzenie tak restrykcyjnych przepisów, które doprowadziłby do tego, że Sanepid byłby zobligowany do zamykania lecznic - mówił poseł Kwiecień.

Anna Kwiecień była również pytana o uchodźców. Komisja Europejska ostrzegła Polskę, Austrię i Węgry, że jeśli nie przyjmą uchodźców, zostaną nałożone na nie sankcje. Szef Rady Europejskiej Donald Tusk oświadczył, że nieprzyjęcie przez Polskę uchodźców będzie miało swoje konsekwencje.

- To skandaliczne słowa. Grozić palcem w chwili, kiedy UE nie ma instrumentów prawnych w tej sprawie? UE prowadzi błędną politykę imigracyjną. Słowa Donadla Tuska są niegodne polityka. Nie wyobrażam sobie, by w Polsce powstały oboazy dla imigrantów, którzy i tak nie chcą być w Polsce. Ich celem jest Zachodnia Europa - powiedziała Anna Kwiecień, z którą rozmawiał Radosław Mizera: