Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Audycje Radiowe

Leszek Ruszczyk jest za przyjęciem uchodźców

wtorek, 23 maj 2017 18:18 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Unia Europejska oczekuje od Polski przyjmowania uchodźców, a nie imigrantów ekonomicznych, których tożsamości nie znamy - przekonywał poseł Leszek Ruszczyk z Platformy Obywatelskiej, który był dzisiaj gościem Bilansu Dnia. Poseł nie wyobraża także przeprowadzenia opolskiego festiwalu ... w Radomiu. - Za mało mamy czasu, aby wyremontować nasz amfitear przy Parkowej - powiedział poseł PO. Czy faktycznie? Posłuchaj.

Poseł Leszek Ruszczyk zgodził się ze stanowiskiem swojej koleżanki partyjnej, Małgorzaty Kidawy Błońskiej, która pytana, gdzie w swoim okręgu wyborczym ulokowałaby uchodźców, przede wszystkim wskazała na parafie. - Mówię to jako katolik. To bardzo dobrze, że jest takie rozwiązanie. To świadczy tylko o zaufaniu dla parafii, Kościoła, ale musimy znać tożsamość uchodźców - mówił poseł PO. Poseł Ruszczył był również pytany o miejsca, gdzie można byłoby ulokować uchodźców w regionie radomskim. - Znam wielu naszych samorządowców i znam ich stanowisko w tej sprawie. Nikt nie chce mieć takich sąsiadów. Ale podobnie było z ośrodkami dla narkomanów Marka Kotańskiego. Wszyscy się bali. Strach minął, kiedy ludzie poznali problem - powiedział poseł Ruszczyk. Z politykiem PO rozmawiał Radosław Mizera:

Naszego gościa pytaliśmy również o kontrolę przez NIK zakupu samolotów VIP przez MON, o Centrum Projektowania Systemów Satelitarnych, budowę drogi ekspresowej S12 oraz pokazy lotnicze Air Show, które zaplanowano na 26 i 27 sierpnia.