Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

Audycje Radiowe

Nowe studia w Radomiu?

czwartek, 25 maj 2017 09:07 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Jest szansa, że w Radomiu będą ponownie prowadzone studia teologiczne dla osób świeckich (podyplomowe i magisterskie). Aby ruszyły, musi zgłosić się odpowiednia liczba chętnych, co najmniej 25 osób na roku. Zajęcia będą płatne. Wykładowcami będą profesorowie z Radomia. Z naszym gościem rozmawialiśmy również o sympozjum "Wychowanie w katechezie poprzez wolontariat szkolny", które 3 czerwca br. odbędzie się w Radomiu.

Ksiądz profesor Stanisław Łabendowicz, dyrektor wydziału katechetycznego radomskiej kurii poinformował, że studia podyplomowe z teologii oraz teologiczno-katechetyczne są planowane we współpracy z Wydziałem Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, natomiast 5-letnie studia teologiczno-katechetyczne przy współudziale Wydziału Teologii Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

- Ukończenie studiów umożliwi uzyskanie kwalifikacji do wykonywania zawodu nauczyciela religii w przedszkolach, szkołach podstawowych oraz szkołach średnich; - mówi ks. Łabendowicz. Dodał, że studia umożliwią również uzupełnienie przygotowania katechetycznego dla absolwentów teologii (np. brakujących przedmiotów katechetycznych oraz praktyk) oraz pogłębienie wiedzy teologicznej (dla osób, które nie są zainteresowane uczeniem religii w szkołach).

Miejscem zajęć byłoby Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu. Zajęcia w piątki w godz. 16.00 - 19.00 i soboty w godz. 9.00 - 15.00.

Z ks. prof. Stanisławem Łabendowiczem rozmawiał Radosław Mizera: