Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Audycje Radiowe

S. Karczewski gościem Bilansu Dnia

poniedziałek, 19 czerwca 2017 18:15 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Idziemy pod prąd - mówił Stanisław Karczewski, marszałek Senatu, który był gościem Radia Plus Radom. Polityk Prawa i Sprawiedliwości ocenił w ten sposób politykę polskiego rządu w sprawie uchodźców.

- Jesteśmy za tym, by pomogać uchodźcom. Ta pomoc będzie efektywniejsza, jeśli będzie realizowana na miejscu np. w Syrii. Tam trzeba budować szkoły, czy szpitale. Tam trzeba działać. To nasze zadanie - mówił marszałek Karczewski, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Marszałek Stanisław Karczewski uczestniczył dzisiaj w nadaniu Radomskiemu Centrum Onkologicznemu imienia Bohaterów Radomskiego Czerwca'76. - 41 lat temu radomscy robotnicy wyszli na ulice by walczyć z komunistycznym nowotworem, który doskwierał Polsce. Bohaterowie tamtej walki stali się patronem miejsca w którym pacjenci toczą swoją najważniejszą walkę życia. Radomskie Centrum Onkologii od dziś nosi imię Bohaterów Radomskiego Czerwca 76. Wszystkim chorym, życzę by prócz profesjonalnej opieki medycznej także i nowy patron dodawał im sił i pomagał w walce o życie i powrót do zdrowia - mówił Stanisław Karczewski.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o zachowaniu i postawie Władysława Frasynikuka na miesięcznicy smoleńskiej, wpisaniu programu 500+ do Konstytucji, o czym mówił ostatnio Marek Jurek podczas Chrześcijańskiego Kongresu Prawicy.