Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

Audycje Radiowe

L. Wiśniewska: chcemy zmian w Konstytucji

wtorek, 20 czerwca 2017 18:17 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Retoryka "albo my albo oni" nie służy budowaniu jedności narodowej - przekonywała Lucyna Wiśniewska z Prawicy Rzeczpospolitej. Wzięła ona udział w Chrześcijańskim Kongresie Społecznym, który odbył się w Warszawie.

Lucyna Wiśniewska poinformowała, że kongres przebiegał wokół dwóch zagadnień: zmian w Konstytucji i debacie publicznej, która jest skoncentrowana na walce zwalczających się głównych partii. - Sobotni kongres był odpowiedzią na prezydencką propozycję debaty konstytucyjnej w kontekście zapowiedzianego referendum konsultacyjnego w sprawie konstytucji - mówiła Lucyna Wiśniewska.

Mówiąc o debacie wokół zmian w Konstytucji powiedziała, że powinny się w niej znaleźć zapisy dotyczące prawa do życia, odblokowania zmian w prawie wyborczym (wzmocnienie mandatu posła i wzmocnienie kontroli społecznej), wprowadzenia jednomandatowych okręgowych wyborczych i wyborów większościowych. - A nawet zapisy dotyczące wsparcia dzieci, może nie wprost programu 500+, ale dotyczące wsparcia finansowago - powiedziała Lucyna Wiśniewska, z którą rozmawiał Radosław Mizera:

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o polskiej debacie publicznej, która - jak mówiła Lucyna Wiśniewska - jest skoncentrowana na walce zwalczających się partii. W czasie spotkania podkreslano, że kongres był platformą porozumienia dla środowisk katolickich i konserwatywnych do stworzenia siły prawicy republikańskiej i katolickiej.