Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista
Dziś jest: 21 września 2020

Audycje Radiowe

Jaskółki na wakacje

czwartek, 22 czerwca 2017 19:32 / Autor: Jakub Szczechowski
Jakub Szczechowski

W poniedziałek rozpoczynają się wakacje. To ważny i potrzebny czas także dla seniorów. Będzie z pewnością okazją do intensyfikacji kontaktów z wnukami, ale nie tylko.

Odpoczynek, regeneracja sił są konieczne, Za podopiecznymi Fundacji Jaskółki.pl intensywny czas zajęć. To choćby spotkania z psychologiem, trenerką fitness, aktorem. To rekreacja. W lato będzie mniej intensywnie, ale też nie zabraknie propozycji. Jedna z nich to spacer po Radomiu z przewodnikiem PTTK Albertem Bobrowskim. Panie z Jaskółek.pl mówią też o spotkaniach towarzyskich w jaskółkowym gronie. Będzie też oczywiście czas na zabawę z wnukami. Wszak między dziadkami a wnukami jest szczególna nić porozumienia. Może to dzięki temu, że wraz z wiekiem odkrywamy, czy odkurzamy w sobie dziecko. Mniej jest blokad, a więcej wyrażanych emocji i spontaniczności. To koncepcja tzw. wewnętrznego dziecka.

O minionych miesiącach działalności Fundacji Jaskółki.pl, o planach wakacyjnych i roli odpoczynku dla seniorów, o ofercie spaceru po Radomie, ale także o "wewnętrznym dziecku" rozmawialiśmy dziś z Moniką Kiljan, podopieczną fundacji, z Sylwią Wesołowską, psycholog, Albertem Bobrowskim, przewodnikiem PTTK oraz radomskimi gimnazjalistami: Joanną Urban i Kubą Korzystą.