Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Audycje Radiowe

Anna Kwiecień apeluje do prezesa szpitala na Józefowie

czwartek, 29 czerwca 2017 14:51 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

Anna Kwiecień posłanka PiS apeluje do Marszałka Mazowsza i prezesa Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, o zaprzestanie działań restrukturyzacyjnych. Lecznica znalazła się na liście sieci szpitali. Zdaniem Anny Kwiecień to zdecydowanie poprawi sytuację finansową lecznicy, zmniejszy też kolejki do specjalistów.

- To dramat likwidacja łóżek i zwolnienia w szpitalu, który znalazł się w sieci szpitali. Działania te są niepotrzebne, zwłaszcza przed reformą – przekonywała posłanka PiS. Przypomnijmy sieć szpitali została opublikowana we wtorek, 27 czerwca.

Naszego gościa pytaliśmy także o uchodźców, czy Radom jest przygotowany na to, by przyjąć takie osoby. To w związku ze słowami Grzegorza Schetyny, który mówił o tym, że samorządy, w których rządzi PO przyjmą uchodźców. - Ja się pytam, gdzie przyjmiemy te osoby, pytam o socjal jak to zapewnimy, mieszkania, opiekę lekarską. My jako Polska nie zgadzamy się na to, by państwa, które nie radzą sobie z tym problemem, obarczały teraz nim nasz kraj. A my pomagamy ludziom ze wschodu, Ukraińcom, bo na Ukrainie mamy wojnę – mówiła dobitnie posłanka Anna Kwiecień.

Komentowała również zamieszki podczas manifestacji, które przeszły w sobotę, 24 czerwca przez Radom, a także Air Show. Posłuchaj całej rozmowy