Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leonard z Porto Maurizio, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 26 listopada 2020

Audycje Radiowe

Decyzja wojewody zgodna z prawem

czwartek, 29 czerwca 2017 18:20 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

- Pan prezydent niepotrzebnie upolitycznia całą sprawę. Nikt nie zmuszał pana prezydenta, do podejmowania dodatkowej pracy niezgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy antykorupcyjnej. To jego działanie, a nie wojewody czy CBA, stało się przyczynkiem do śledztwa, postępowania i w konsekwencji dzisiejszego rozstrzygnięcia – mówił Artur Standowicz wicewojewoda mazowiecki, który był gościem „Bilansu Dnia” w czwartek, 29 czerwca.

Dziś, czyli w czwartek 29 czerwca wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera wydał zarządzenie zastępcze za Radę Miejską w Radomiu w zakresie wygaszenia mandatu prezydenta Radomia. - Dziś zarządzenie trafiło zarówno do Rady Miejskiej, jak i do pana prezydenta Witkowskiego. Odbyło się to zgodnie z procedurą określoną w przepisach prawa. Dla wojewody spór ten jest czysto prawny, absolutnie apolityczny. Dopatrywanie się tu jakiś pozamerytorycznych względów jest w mojej ocenie nieuprawnione – podkreśla Artur Standowicz. 

Wyjaśnia też, że prezydent nie stracił mandatu, a oba te organy, Rada Miejska i prezydent, mają 30 dni od chwili doręczenia do złożenia skargi na zarządzenie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Jeżeli tego nie zrobią to wraz z upływem terminu na złożenie skargi wygaszony zostanie mandat prezydenta. Jeżeli skarga zostanie złożona o wygaszeniu mandatu zdecyduje sąd administracyjny. Mam nadzieję, że sprawa się jak najszybciej wyjaśni w sądzie administracyjnym. Nie jest on w tym trybie związany żadnymi terminami. Zakładam, że prezydentowi Radomia zależeć będzie na jak najszybszym wyjaśnieniu sprawy, podobnie jak zależy wojewodzie – dodaje wicewojewoda mazowiecki. 

Gościa „Bilansu Dnia” pytaliśmy także o sobotnie zamieszki w Radomiu, o kładkę na Szarych Szeregów, karetkę w Jedlni Letnisko, a także o odwołanie z funkcji prezesa Spółki Rewitalizacja Mariusza Mroza. Posłuchaj całej rozmowy....