Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

Audycje Radiowe

Wsiąść do pociągu "Słonecznego"

czwartek, 20 lipca 2017 17:40 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

- Wakacje zawsze kojarzą się ze słońcem, dlatego nazwa pociągu, który zabiera pasażerów nad morze ma taką nazwę „Słoneczny” - mówi Dariusz Grajda wiceprezes Kolei Mazowieckich.

- Pociąg „Słoneczny” już po raz trzynasty w czasie wakacji jedzie z Mazowsza na Pomorze, a po raz trzeci z Warszawy do Ustki. Pociąg ten zapewnia szybkie i komfortowe połączenie stolicy z Trójmiastem i Ustką.Pociąg „Słoneczny” składa się z nowoczesnych wagonów piętrowych, które są klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także wyposażone w przewijaki dla niemowląt oraz stojaki na rowery. Nad spokojnym przebiegiem podróży każdego turysty czuwa uprzejma obsługa pociągu – dodaje wiceprezes Dariusz Grajda.

Atutem jest także to, że bezpłatnie pociągiem tym pasażerowie przewiozą rower, czy swojego pupila. Atrakcyjne są też ceny, a dodatkowo bilet przejazdu upoważnia do skorzystania z rabatów w wybranych jednostkach kultury m.in. na Mazowszu, Pomorzu, czy w Świętokrzyskim.

Pociąg „Słoneczny” kursuje codziennie od 24 czerwca do 3 września 2017 r. w relacji Warszawa Zachodnia – Ustka – Warszawa Zachodnia. Z Warszawy wyjeżdża po 8:00 i za nieco ponad 5 godzin jest już w Ustce. Posłuchaj całej rozmowy z Dariuszem Grajdą wiceprezesem Kolei Mazowieckich na temat „Słonecznego” pociągu oraz akcji „Koleją do Kultury”