Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 25 listopada - bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Pochmurno

7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 85%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 25 Lis 2017

    Pochmurno 8°C 5°C

  • 26 Lis 2017

    Rain 6°C 0°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/25 lat Duszpasterstwa Rodzin

Radio Plus Radom

25 lat Duszpasterstwa Rodzin

20 październik 2017 / Tekst
foto: Magdalena Gliszczyńska

- Duszpasterstwo Rodzin powstało jako reperkusja do ustawy o przerywaniu ciąży, która była uchwalona 1956 roku. Aborcja była wtedy bardzo powszechna. Dlatego też zamiarem było pokazanie młodym ludziom piękna człowieka, piękna płciowości. Dużo w tym zakresie udało się zmienić, ale sprawa jest wciąż bardzo aktualna. Wciąż trwają zabiegi o poszanowanie rodziny i ochronę życia od poczęcia – mówił ks. Sławomir Adamczyk Duszpasterz Rodzin Diecezji Radomskiej, który był gościem „Bilansu Dnia”, w piątek, 20 października.

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej przeżywa jubileusz 25-lecia istnienia. Dlatego też naszego gościa pytaliśmy o początki i najważniejsze wyzwania na przestrzeni miniony lat. - Nasze duszpasterstwo powołał do życia ówczesny biskup radomski Edward Materski. Każda diecezja, aby mogła dobrze funkcjonować musi mieć swoje struktury. Przy biskupie powstają wydziały, które pomagają księdzu biskupowi w realizacji jego programu duszpasterskiego. Dlatego też w każdej diecezji powinien funkcjonować również wydział duszpasterstwa rodzin – mówi ks. Sławomir Adamczyk. Przypomniał także słowa Jana Pała II: jeśli pozwolimy na zabijanie nienarodzonych, wszystkie inne prawa nie będą miały mocy.

Ks. Sławomir Adamczyk przypomniał także, że kryzys rodziny, z którym teraz mamy do czynienia był wyznacznikiem tego, by rozpocząć nowe, lepsze przygotowania do małżeństwa. - I już mamy informacje zwrotne, już dochodzą do nas pozytywne opinie, zarówno od księży, jak i od narzeczonych. To nas cieszy – podkreśla Duszpasterz Rodzin.Duszpasterstwo Rodzin od lat prowadzi także Specjalistyczną Poradnię Rodzinną, organizuje liczne spotkania dla kobiet, małżeństwa, jubileusze, dni skupienia dla narzeczonych, konferencje, prowadzi działalność edukacyjną. W sumie w diecezji radomskiej istnieje 110 Parafialnych Poradni Rodzinnych i tyle samo jest diecezjalnych doradców życia rodzinnego.

Obchody jubileuszowe rozpoczną się w sobotę, 21 października Mszą św. w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Liturgii przewodniczył będzie ks. bp Henryk Tomasik.

Posłuchaj rozmowy z ks. Sławomirem Adamczykiem

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Maria Magdalena"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 11 32
PGE Skra Bełchatów 9 21
Indykpol AZS Olsztyn 10 20
Trefl Gdańsk 9 18
Espadon Szczecin 10 18
GKS Katowice 10 17
Jastrzębski Węgiel 9 17
Asseco Resovia Rzeszów 9 16
ONICO Warszawa 10 16
Cuprum Lubin 10 14
MKS Będzin 10 10
Cerrad Czarni Radom 9 10
Łuczniczka Bydgoszcz 10 10
BBTS Bielsko-Biała 11 5
Dafi Społem Kielce 10 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 9 5

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA