Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

Audycje Radiowe

Ostatni dzwonek na 500+

środa, 11 października 2017 14:54 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Ostatni dzwonek dla tych, którzy chcą dostać pieniądze z 500 plus. Wnioski można składać osobiście, przez internet lub przez banki.

Od sierpnia do 11 października Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu przyjął prawie 14 tys. wniosków. - Biorąc pod uwagę dane z ubiegłego roku, powinniśmy otrzymać jeszcze ok. 3 tys. wniosków o przyznanie świadczenia wychowawczego. To ostatni dzwonek. Nie warto czekać na ostatni moment, czyli do końca października, by nie było przerwy w realizacji wypłat - mówił Marcin Gierczak, dyrektor radomskiego MOPS, który był gościem Bilansu Dnia.

Przypomnijmy, że od 1 sierpnia do 29 września mieszkańcy Mazowsza złożyli 366 134 wnioski na nowy okres świadczeniowy. Od początku funkcjonowania programu do ponad 390 tys. mazowieckich rodzin trafiło 4,74 mld zł.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o wsparciu potrzebujących w Polsce. O ile w 2015 roku na cele społeczne w kraju wydawano 19 miliardów złotych, teraz jest to 71 miliardów złotych. To bezprecedensowy wzrost wydatków na cele społeczne. - My dysponujemy rocznym budżetem wysokości 250 mln złotych. Są obszary, które wymagają jeszcze wsparcia. Mam tu na myśli seniorów. Drugi obszar to osoby niepełnosprawne - powiedział dyr. Gierczak, z którym rozmawiał Radosław Mizera: