Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY
Patron dnia: św. Juliusz I, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Audycje Radiowe

Anna Kwiecień: o handlu w niedzielę zdecyduje kompromis

poniedziałek, 06 listopada 2017 15:50 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

O ograniczeniu handlu w niedzielę, nowej partii Jarosława Gowina czy ostatnim sondażu prezydenckim w Radomiu, rozmawialiśmy z poseł Anną Kwiecień z Prawa i Sprawiedliwości.

Jako politycy jesteśmy w trudniejszej sytuacji - mówiła poseł Anna Kwiecień z PiS pytana o stanowisko polskiego episkopatu, który wyraził niepokój wobec losu obywatelskiej inicjatywy w sprawie ograniczenia handlu w niedzielę. - Mnie bliżej jest do całkowitego zakazu handlu w niedzielę. Myślę, że może być dyscyplina w głosowaniu. Kompromis, czyli dwie wolne niedziele w miesiącu nikogo nie zadowala - mówił gość Bilansu Dnia. Przypomnijmy, że z dotychczasowych prac nad ustawą wynika, że aktualnie proponowane rozwiązania odbiegają zasadniczo od proponowanego kształtu tej inicjatywy, czyli każdej niedzieli wolnej od handlu.

Poseł Kwiecień odniosła się również do ostatniego sondażu samorządowego w Radomiu. Obecny prezydent Radomia uzyskał 37 proc. poparcia. - W podobnym sondażu z sierpnia 2014 roku Andrzej Kosztowniak miał 68-procentowe poparcie. Dlatego 37-procentowe poparcie dla obecnego prezydenta Witkowskiego jest dramatycznie niskie. Proszę pamiętać, że Radosław Witkowski wygrał dzięki obietnicom ówczesnej premier Ewy Kopacz. Dzisiaj po trzech latach rządzenia roztrwonił poparcie - mówiła poseł Kwiecień przypominając, że w 2014 roku kandydat Platformy Obywatelskiej uzyskał w wyborach samorządowych 52-procentowe poparcie. Z Anną Kwiecień rozmawiał Radosław Mizera: