Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Urszula, dziewica i męczennica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Piotra)
Dziś jest: Czwartek, 21 października 2021

Audycje Radiowe

Radom gotowy na współpracę z Portami Lotniczymi

czwartek, 09 listopada 2017 13:05 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Władze Radomia są gotowe na współpracę ze Skarbem Państwa jeśli chodzi o rozwój Portu Lotniczego na Sadkowie. Mówił o tym prezydent miasta Radosław Witkowski, który był gościem Bilansu Dnia. Z rozmowy dowiemy się także, którego polityka Prawa i Sprawiedliwości prezydent Witkowski darzy szacunkiem oraz ile razy gościł w biurze poselskim PiS w Rynku. Nie zabrakło też pytań dotyczących remontu Wojska Polskiego i Wolanowskiej oraz realizacji rządowego programu "Mieszkanie plus". 

Radom szczepienia

- Potrzebujemy 130 mln złotych na inwestycje i dlatego uważam, że zaangażowanie Skarbu Państwa w Port Lotniczy Radomiu jest zasadne. Jesteśmy gotowi na współpracę - powiedział prezydent Radosław Witkowski. - Przyszłość naszego lotniska wyjaśni się do końca tego roku. Zresztą wypowiedzi wicepremiera Mateusza Morawieckiego, czy przedstawicieli Przedsiębiorstwa Porty Lotniczego dają wielką nadzieję - dodał prezydent miasta. Poinformował także o trwających rozmowach z nowym przewoźnikiem. 

Z prezydentem Radomia rozmawialiśmy także o rządowym programie "Mieszkanie Plus". BGK Nieruchomości, spółka, która realizuje program wybrała lokalizację pod budowę. Przy ulicy Tytoniowej ma powstać 170 lokali na wynajem. - W tej chwili prowadzone są analizy wykorzystania tych nieruchomości. Jeśli nic się nie zmieni to na początku roku powołamy operatora, który będzie prowadził inwestycję. Myślę, że pod koniec 2019 roku powinna być zakończona - powiedział Radosław Witkowski, z którym rozmawiał Radosław Mizera: