Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Dobieszyn
Dziś jest: Wtorek, 21 września 2021

Audycje Radiowe

Z. Kuźmiuk: wpis Tuska podły i nikczemny

poniedziałek, 20 listopada 2017 14:31 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

To wyjątkowo podły wpis, który nie pasuje nawet do zwykłego obywatela - powiedział Zbigniew Kuźmiuk, poseł Parlamentu Europejskiego, komentując wpis na twitterze przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, który sugerował realizację przez rząd Prawa i Sprawiedliwości strategii Kremla. Do takiego wniosku doprowadził Tuska spór polskiego rządu z Ukrainą, izolacja Polski w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media.

Zbigniew Kuźmiuk powiedział, że Donald Tusk, jako przewodniczący Rady Europejskiej pomówił Polskę. - To nikczemne. Sugestia, że obecny polski rząd realizuje strategię Putina, jest wyjątkowo podłe - powiedział poseł Kuźmiuk.

- Robi to, bowiem człowiek, który już od słynnej przechadzki po molo w Sopocie we wrześniu 2009 i przez kilka następnych miesięcy wykorzystywał rosyjską administrację do rozdzielenia wizyt (swojej i śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego), co zakończyło się tragedią pod Smoleńskiem w kwietniu 2010 roku.

Później był słynny kontrakt gazowy, w którym rząd Tuska chciał nas związać z Rosją na dostawy gazu aż do 2037 roku (dopiero po gigantycznej awanturze sejmowej na wniosek Prawa i Sprawiedliwości został on skrócony do roku 2022), zgodził na bardzo niekorzystną formułę cenową gazu i w konsekwencji najdroższy gaz dla Polski, wreszcie oddano pełnię władzy w EuroPolGazie Rosjanom, umarzając jednocześnie ponad 1 mld zł zaległych płatności za wcześniejszy przesył gazu Gazociągiem Jamalskim - mówił poseł Zbigniew Kuźmiuk.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o debacie w Parlamencie Europejskim podczas której przyjęto rezolucje przeciwko Polsce. - Kolejna debata o Polsce nie przyniosła nic nowego, zarówno chadecja jak i szeroko rozumiana lewica w PE, kontynuują przedstawianie Polsce starych zarzutów, ale miała miejsce próba obciążenia polskiego rządu przyzwoleniem na propagowanie faszyzmu - mówił poseł Kuźmiuk, z którym rozmawiał Radosław Mizera: