Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

Audycje Radiowe

Caritas zachęca do przedświątecznego wsparcia ubogich

czwartek, 14 grudnia 2017 14:48 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Radomska Caritas zachęca do organizowania adwentowej akcji wspierającej najuboższych w parafiach. Drzewko Adwentowe od wielu lat cieszy się bardzo dobrym odbiorem społecznym i angażuje wiernych. I nie zmienia to faktu, że dzięki rządowemu programowi 500+ zmiejszyła się ilość potrzebujących wsparcia, głównie rodzin wielodzietnych.

Dlatego też radomska Caritas zachęcała, by Drzewko Adwentowe stało się sposobem na pomoc osobom starszym, samotnym, chorym długoterminowo. - To oni borykają się z problemami egzystencjalnymi. W wielu parafiach księża udadzą się z posługą sakramentalną przed świętami. Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii dotrą do części tych osób. Dyskretnie dostarczona paczka przez towarzyszącego posłudze wolontariusza, będzie podarunkiem, który pomoże radośniej przeżyć święta. To znakomita okazja do wsparcia i okazania braterskiej jedności - powiedział ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor radomskiej Caritas.

W okresie Adwentu trwa akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. - Nabywając świece wspieramy programy leczenia, programy opieki nad osieroconymi i pozostawionymi bez opieki, dożywiania i letniego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz inne dzieła radomskiej Caritas. Niech świeca paląca się na wigilijnym stole będzie widzialnym znakiem naszej wspólnej troski o młodych - zachęcił ks. Damian Drabikowski, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Zapraszamy do nas: