Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

Audycje Radiowe

Nie ma atmosfery do rozmów

czwartek, 08 lutego 2018 18:13 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
foto: Radosław Mizera
Magdalena Gliszczyńska

- Na pewno nie będzie to chudy rok dla radomian. Większość wydatków zaplanowanych przez prezydenta została, w niektórych pozycjach nawet zwiększyliśmy jeszcze kwoty – mówi Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz przewodnicząca klubu „Radni Bezpartyjni”, która w czwartek, 8 lutego była gościem „Bilansu Dnia”.

Radna rady miejskiej przekonywała, że rozwój miasta nie jest zagrożony, poszczególne inwestycje również nie. - Środki na sport są nawet wyższe niż te przeznaczone przez prezydenta. Kluby sportowe nie ucierpią, ale wiele zależy od prezydenta Radomia – przekonuje Katarzyna Pastuszka–Chrobotowicz. Dodaje, że kwota przeznaczona na dożywianie nie musi być ostateczną. – Jeśli będzie taka potrzeba będziemy to weryfikować. Jednak pamiętajmy nie wszystkie dzieci z tego korzystają. A po drugie jeżeli tych środków zabraknie jesteśmy po to, by tę kwotę zwiększyć – przekonuje radna Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz.

W rozmowie z nami poinformowała, że radni opozycji zgłosili pomysł budowy w Radomiu nowoczesnego Zespołu Szkół Specjalnych. - Jest taka potrzeba, to wynika rozmów, które prowadzimy z rodzicami. W Radomiu takiej placówki nie ma. Te co są nie spełniają aż takich standardów. Niestety dziś podczas rozmów nie było zbyt wielkiego zainteresowania władz miasta budową takiej placówki. Zabrakło pozytywnej atmosfery do rozmów, dobrych warunków do rozmów. Jedynie cieszę się z rozmowy z wiceprezydentem Karolem Semikiem i panią dyrektor wydziału Anną Ostrowską, ponieważ oni dają nadzieję, że ten projekt w tym roku będzie przygotowany – dodaje gość „Bilansu Dnia”.

Naszego gościa pytaliśmy także o Radomski Program Drogowy. W budżecie z 68 znalazło się jedynie 17 ulic. – Niefortunnie się stało, że tych ulic jest tylko 17. Ale będziemy to weryfikować i na pewno będziemy się strać, by wszystkie ulice wyremontować. Chcemy, by prezydent przedstawił informacje na temat stanu tych ulic, czy ile tam znajduje się domów – mówi Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz.

Naszego gościa pytaliśmy także o plany jeżeli chodzi o jesienne wybory samorządowe? - Posłuchajcie całej rozmowy...