Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Jan Boży, zakonnik
Dziś jest: Poniedziałek, 08 marca 2021

Audycje Radiowe

Nowoczesne warsztaty i tradycyjne pisanki

piątek, 16 marca 2018 15:46 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Rozpoczęła się rozbudowa warsztatów szkolnych w Mroczkowie Gościnnym. W audycji Powiat Opoczyński na Fali mówimy też m.in. o Konkursie na plastykę zdobniczo-obrzędową.

Podsumowana został 20. edycja Konkursu na plastykę zdobniczo-obrzędową powiatu opoczyńskiego. W tym roku podczas warsztatów twórczynie ludowe robiły piękne pisanki, palmy i kwiaty bibułowe, wyjaśnia starosta Józef Róg.

Konkursowe prace przygotowało 56 twórczyń ludowych. Nagrody za swoje małe dzieła sztuki odebrały one w opoczyńskim muzeum podczas uroczystego podsumowania konkursu.

Głównym organizatorem Konkursu na plastykę zdobniczo-obrzędową był Powiat Opoczyński. Współorganizatorzy to: Muzeum Regionalne w Opocznie, Miejski Dom Kultury w Opocznie oraz Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy.

W I Liceum Ogólnokształcącym w Opocznie odbył się maraton fitness. Imprezę już po raz dziesiąty zorganizowała tu nauczycielka Katarzyna Niewadzi.

Hubert ma 14 lat. Z niepełnosprawnością walczy od urodzenia, wyjaśnia jego mama Magdalena Lesiak.

W dziesiątej edycji maratonu wzięło udział blisko 600 uczniów.

Ruszyły prace przy przebudowie i rozbudowie warsztatów szkolnych w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mroczkowie Gościnnym. Józef Róg, starosta opoczyński.

Całkowity koszt inwestycji opiewa na 4 mln 446 tys. zł. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca kwietnia 2020 roku.

„Zrozum, szanuj, kochaj” - pod takim hasłem odbyła się w Opocznie konferencja na temat osób z zespołem Downa. Uczestnicy spotkania mogli wysłuchać kilku prelekcji, wyjaśnia Agnieszka Nalewczyńska, jedna z organizatorek konferencji.

Konferencję zorganizowali: Starostwo Powiatowe, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy „Centrum Edukacji i Rozwoju” oraz Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie.