Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święte Anastazja i Bazylissa, męczennice
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żelazowice, Libiszów
Dziś jest: Czwartek, 15 kwietnia 2021

Audycje Radiowe

Anna Kwiecień o jesiennych wyborach

wtorek, 27 marca 2018 18:05 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

- Nadal jest kilku kandydatów na prezydenta Radomia. Decyzji jeszcze nie ma i w odpowiednim czasie radomianie się dowiedzą – mówiła Anna Kwiecień posłanka PiS, która była gościem „Bilansu Dnia”, we wtorek 27 marca.

Coraz częściej wśród kandydatów na prezydenta Radomia wymieniane jest nazwisko posłanki Anny Kwiecień. Sama zainteresowana nie zaprzecza, że jej start jest brany pod uwagę, ale oficjalnej decyzji jeszcze nie ma. - Ławka kandydatów na kandydata jest bardzo długa, to jest zarówno wicewojewoda Artur Standowicz, minister Wojciech Skurkiewicz, i moja skromna osoba, ale na oficjalny komunikat trzeba poczekać, tym bardziej, że jest jeszcze czas, ponieważ wybory są jesienią – odpowiada Anna Kwiecień.

Jednocześnie przyznaje, że decyzja Radosława Witkowskiego o ubieganie się o reelekcję, nie była dla niej zaskoczeniem, to była rzecz oczywista i naturalna. Podkreśla, że radomianie nie powinni zagłosować odwrotnie niż w kraju. - Mam nadzieję, że w Radomiu zawita dobra zmiana. Będzie prezydent z Prawa i Sprawiedliwości, będzie większość w radzie i będzie dobra współpraca z rządem. Z jednego prostego powodu. Jeśli radomianie zagłosują na kandydata PiS RADPEC będzie w rękach ENEA, a opłaty za ogrzewanie zdecydowanie zmaleją – przekonywała posłanka PiS. Dodała, że Radomski Program Drogowy będzie kontynuowany, bo dobre projekty trzeba kontynuować, tak jak obecny prezydent kontynuuje projekty zapoczątkowane przez Andrzeja Kosztowniaka, np. budowę centrum sportu.

Naszego gościa pytaliśmy także o Mieszkanie PLUS, podsumowanie 100 dni rządu i ustawę aborcyjną. Posłuchaj całej rozmowy