Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria od Krzyża Helena MacKillop, zakonnica
Dziś jest: 08 sierpnia 2020

Audycje Radiowe

Z. Kuźmiuk: nagrody ministrów pójdą na Caritas

sobota, 07 kwietnia 2018 11:42 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Wszyscy ministrowie mają oddać swoje nagrody i przekazać je na konto Caritas. Mówił o tym Zbigniew Kuźmiuk, poseł Parlamentu Europejskiego, który był gościem Bilansu Dnia. Pojawiły się także głosy dotyczące obcięcia pensji posłom i regulacji zarobków w polskich samorządach. - Ma to również dotyczyć tych samorządów, gdzie rządzą przedstawiciele PO czy Nowoczesnej - powiedział polityk PiS.

Zbigniew Kuźmiuk nie kryje, że straty sondażowe są efektem nagród w rządzie. - Nie ma co ukrywać, ale mam nadzieję, że decyzje podjęte przez komitet polityczny partii, sprawę wreszcie zakończą. Nie można się godzić, z tym, by opozycja sprawę nagród porównywała do afer, który miały miejsce za czasów rządów PO-PSL – powiedział gość Bilansu Dnia.

Poseł Kuźmiuk zapowiedział także, że przygotowywane są zmiany w strukturze wynagrodzeń posłów i senatorów, szefów jednostek samorządu terytorialnego oraz szefów spółek państwowych. - Nie ma innego wyjścia. Mam nadzieje, że opozycja nie będzie protestowała w tej sprawie. Skoro politycy opozycji piszą na plakatach o skromnej płacy, więc będą ją mieli – powiedział poseł Kuźmiuk.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o decyzjach dotyczących przyszłości Portu Lotniczego w Radomiu, jak również o najniższym deficycie w historii w sektorze finansów publicznych. Rozmawia Radosław Mizera:

Zapraszamy do nas: