Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021

Audycje Radiowe

Po wakacjach więcej uczniów

środa, 27 czerwca 2018 10:38 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Ok. 1 440 uczniów będzie po wakacjach uczęszczać do szkół w gminie Jedlnia-Letnisko. To o ponad 200 więcej niż w tym roku szkolnym. 

Wzrost ten wiąże się z kolejnym rokiem wdrażania reformy oświaty. Szkoły podstawowe będą miały już ósme klasy. Wpływ na większą liczbę uczniów ma też migracja mieszkańców do gminy Jedlnia-Letnisko. O wyzwaniach przyszłego roku szkolnego i osiągnięciach w minionym rozmawialiśmy z wójtem Piotrem Leśnowolskim i kierownik referatu edukacji, kutlury i sportu w Urzędzie Gminy Jedlnia-Letnisko Krystyną Słyk.

Sukcesy tego roku to choćby rozbudowa szkoły w Natolinie o dwie sale lekcyjne, czy remont w szkole w Słupicy. Także w Słupicy w październiku ubiegłego roku obchodzony był jubileusz 200-lecia oświaty w tej miejscowości. Ten rok to także zmiana na stanowisku kierownika eferatu edukacji, kutlury i sportu w Urzędzie Gminy. Emilię Romanowską zastąpiła Krystyna Słyk. - Szkoły prowadzone są na bardzo wysokim poziomie, zarówno pod względem dydaktycznym jak i nowoczesnego wyposażenia. Wiele szkół posiada nowoczesne tablice interaktywne. Pan wójt wystąpił o kolejną tablicę do szkoły w Natolinie. Przygotowana została już umowa. Szkoły zostały poddane w ubiegłym roku pod proces ewaluacji. Są już wyniki. Nie ma żadnych uwag - powiedziała Krystyna Słyk.

W najbliższym czasie inwestycje czekają szkołę podstawową w Myśliszewicach. - Do końca sierpnia wybudowane zostanie boisko wielofunkcyjne. Mam nadzieję, że żadnych niespodzianek nie będzie. Pracujemy również nad wykonaniem dokumentacji do rozbudowy szkoły w Myśliszewicach o kilka sal lekcyjnych dla najmłodszych. Szkoła ma być rozbudowana w stronę istniejącego obecnie boiska - powiedział wójt Piotr Leśnowolski.

W tym roku ma rozpocząć się też rozbudowa przedszkola w Jedlni-Letnisku. Inwestycja umożliwi przyjęcie kolejnych 100 przedszkolaków.