Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021

Audycje Radiowe

Wakacje w gminie

wtorek, 10 lipca 2018 08:24 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Letni wypoczynek to nie tylko wyjazdy w góry czy nad morze. W wielu gminach na miejscu można skorzystać z ciekawej oferty rekreacyjno-edukacyjnej. Tak jest też w gminie Jedlnia-Letnisko.

Radna Beata Bartkiewicz przy wsparciu gminnym organizuje co roku półkolonie dla dzieci z Aleksandrowa i Słupicy. - Dzieci przez tydzień w czasie wakacji mają zorganizowany czas. W tym roku są to warsztaty przyrodnicze. Poprosiliśmy o pomoc panie z Kozienickiego Parku Krajobrazowego. Dzieci uczą się podstawowych wiadomości o owadach, o zwierzętach. Robiły też domki dla trzmieli, świece - powiedziała Beata Bartkiewicz. Nie brakuje także wyjazdów w ciekawe miejsca w regionie. Dzieci z Aleksandrowa zakończyły już półkolonie. Teraz czas na Słupicę, pod koniec lipca.

Wójt Piotr Leśnowolski odniósł się także do sprawy absolutorium. Pierwszy raz w tej kadencji rada gminy nie rozstrzygnęła kwestii absolutorium za wykonanie budżetu. Za głosowało 7 radnych, 6 było przeciw, a 2 wstrzymało się. Do uzyskania absolutorium konieczna jest bezwględna większość ustawowej liczby radnych. - Rok wyborczy. Trzy lata nie było żadnego problemu. Trzy lata wykonanie budżetu było fantastyczne. Tak było też i w tym roku. Każdy samorząd życzyłby sobie takiej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej - bez uwag - powiedział wójt gminy Jedlnia-Letnisko.

Rozmawialiśmy także o inauguracji Ogólnopolskiej Karty Seniora w gminie i nowej umowie na odbiór odpadów. Teraz zgodnie z ustawą obowiązek zapewnienia pojemnika leży po stronie mieszkańców. Mają oni możliwość zatrzymania dotychczasowych pojemników za pewną odpłatnością.