Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Leonard Murialdo, prezbiter
Dziś jest: 30 marca 2020

Audycje Radiowe

Dzień Energetyka

wtorek, 28 sierpnia 2018 11:31 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Zespół IRA będzie główną gwiazdą festynu Dzień Energetyka – Pożegnanie Lata 2018 w Kozienicach. W programie także występ Roberta Janowskiego oraz pokaz malowania piaskiem historii Elektrowni Kozienice. Wydarzenie odbędzie się 1 września na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki KCRiS, ul. Bohaterów Studzianek 20. Organizatorami są: Enea Wytwarzanie i Gmina Kozienice.

Piotr Kutkowski, rzecznik Enei Wytwarzanie informuje, że przygotowywanych jest mnóstwo atrakcji dla dzieci, z konkursami, animacjami i czynnym od godziny 10 dużym placem zabaw włącznie. O godzinie 10.30 ponad 200 osób pobiegnie w ramach szóstej już edycji Energetycznej Dychy - III Mistrzostwami Grupy Enea w biegu ulicznym na 10 km.

Strefy tematyczne

Na terenie ośrodka działać będzie kilka stref tematycznych. W strefie zdrowia można będzie oddać krew, zbadać słuch uzyskać informacje dotyczące oddawania szpiku kostnego, jak również związane z profilaktyką raka piersi. W strefie historii w roli gospodarzy wystąpią Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych oraz Biblioteka Publiczna gminy Kozienice, która zaprezentuje wystawę IPN „Ojcowie Niepodległości”, a także część realizowanej przez bibliotekę przy wsparciu finansowym Enei w ramach programu Potęga PoMocy wystawy 203 lata Nowej Wsi na 100-lecie niepodległości. W strefie sportu kolejny raz Legia Soccer Schools zorganizuje pokazowe treningi dla dzieci chcących zacząć swoją przygodę z piłką. Zapraszane są zarówno dziewczynki jak i chłopców.

W strefie bezpieczeństwa różne atrakcje zapewnią Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu i Komenda Rejonowa Policji w Kozienicach.Dodatkowo będzie można skorzystać z symulatorów dachowania oraz rajdowego VR. Dla miłośników jeździectwa konne przejażdżki będzie proponował działający przy Stadninie Koni w Kozienicach Klub Jeździecki „Skarb” , tradycyjnie pojawią się także motocykliści, którzy przyjadą ponad 300 wymuskanymi maszynami, korzystając z zaproszenia działającego również w Elektrowni Kozienickiego Stowarzyszenia Jednośladów „Hussar”.

Po raz pierwszy podczas Dnia Energetyka-Pożegnania Lata, w Kozienicach pojawią się foodtrucki: Burger Na Kółkach - Najlepszy Foodtruck w Warszawie 2016 roku. Po raz pierwszy pojawi się także stoisko Stowarzyszenia BMW Klub Warszawa, na którym zaprezentowanych zostanie kilka najciekawszych modeli BMW należących do klubowiczów, a także modele elektryczne oraz hybrydowe marki BMW. Będzie można wziąć udział w grach i zabawach oraz sprawdzić się w konkursie wiedzy dotyczącym marki BMW.

Scena główna

O godzinie 15.30 na scenie amfiteatru program dla dzieci ”Piosenki piratów z zakola Wisły” zaprezentuje zespół Klang, później widzowie zobaczą także zespół ze Szkoły Muzycznej z Kozienic, a o godzinie 17 Arka Kłusowskiego – finalistę show muzycznego „The Voice of Poland”.

O godzinie 18.45 znany z programu „Jaka to melodia” Robert Janowski występując ze swoim zespołem zaprezentuje największe hity muzyki rozrywkowej - idealne rytmy dla każdej publiczności. Przebojowy koncert to wspaniała atmosfera budowana przez artystę oraz entuzjastyczne i elektryzujące wykonanie wszystkich piosenek.O tym, że Elektrownia Kozinice świętuje w tym roku 50-lecie przypomni wyjątkowy pokaz malowanej piaskiem historii przedsiębiorstwa w wykonaniu Tetiany Galitsyny, zwyciężczyni programu „Mam Talent” w Polsce.

W roli głównej gwiazdy w tym roku wystąpi grupa IRA, czyli pochodzący z Radomia legendarny zespół rockowy, który gra już od 1987 roku, a na swoim koncie ma takie przeboje jak: „Ona jest ze snu”, „Szczęśliwego Nowego Yorku”, „Jest parę chwil”, czy „Mocny”. Początek koncertu – 20.35.

Imprezę zakończy pięć minut po godz. 22 pokaz laserowy Visual Sensation oraz pokaz sztucznych ogni. Prowadzącymi imprezę będą Marta Kielczyk i Sławomir Siezieniewski.

Z Janem Mazurkiewiczem, wiceprezesem zarządu ds. korporacyjnych Enei Wytwarzanie i Piotrem Kutkowskim, rzecznikiem państwowego przedsiębiorstwa, rozmawiał Radosław Mizera:

Zapraszamy do nas: