Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

Audycje Radiowe

Przysmaki i nie tylko

piątek, 31 sierpnia 2018 15:14 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

W najbliższą niedzielę odbędą się w Brzustowcu dożynki gminy Drzewica. Miejscowy samorząd organizuje także inne ciekawe wydarzenia.

Drzewica prezentowała swoje stoisko podczas dożynek wojewódzkich w Sławnie. Można było tam spróbować tradycyjnych przysmaków przygotowanych przez gospodynie wiejskie. Tradycyjnym potrawom poświęcony jest również folder, jaki wydał drzewicki samorząd. – Na terenie gminy mamy 13 kół gospodyń wiejskich. Tyle też znalazło się w folderze prezentacji. Są to fotografie przedstawiające panie z kół gospodyń wiejskich, jak również potrawy wraz z przepisami – wyjaśniał na naszej antenie burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski.

Burmistrz mówił również o Otwartych Mistrzostwach Instruktorów Kajakarstwa, które odbędą się 22 i 23 września na drzewickim torze. Wyjaśnił także, że na początku października odsłonięty zostanie skwer drzewickich olimpijczyków. Wydarzenie będzie jednym z elementów obchodów 40-lecia Ludowego Klubu Kajakowego w Drzewicy.

Janusz Reszelewski zaprosił również mieszkańców gminy na dożynki do Brzustowca. Gminne święto plonów miejscowy samorząd organizuje już po raz 15. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 14. W programie msza święta, ośpiewanie wieńców oraz prezentacje artystyczne miejscowych zespołów. Nie zabraknie także występu zespołu Megitza oraz disco laser show. Całość zakończy zabawa taneczna z zespołem Bakar.

Posłuchaj rozmowy z Januszem Reszelewskim:

Zapraszamy do nas: