Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Marcin I, papież i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 13 kwietnia 2021

Audycje Radiowe

Czas na lekkoatletykę

wtorek, 04 września 2018 10:42 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Przy szkole podstawowej w Jedlni-Letnisku będzie można rozwijać talenty lekkoatletyczne. Takie są plany wójta Piotra Leśnowolskiego.

- Jest to bardzo istotne. My w ogóle nie mamy infrastruktury lekkoatletycznej przy żadnej ze szkół. Jest jakaś namiastka w Natolinie, ale to nie jest to, o co chodzi. Chcemy wybudować tak dużą bieżnię, jak to się da zrobić na tym terenie oraz wszystkie inne elementy: do rzutu oszczepem, do skoku w dal, krótkie bieżnie - mówił w audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali" wójt Leśnowolski.

Natomiast jeszcze w tym tygodniu oddane zostanie do użytku boisko wielofunkcyjne przy szkole w Myśliszewicach. Powstało ono na zakupionym przez gminę placu. Inwestycja kosztowała ok. 600 tys, zł.  W przyszłym roku ma rozpocząć się budowa boiska w Słupicy. - Mam już dokumentację techniczną z pozwoleniem na budowę - powiedział Piotr Leśnowolski. Z kolei uczniowie z Natolina rozpoczęli już lekcje w dwóch nowych salach dydaktycznych.

Z wójtem Piotrem Leśnowolskim rozmawialiśmy także o niedoszacowanej subwencji oświatowej, o rozbudowie przedszkola o inwestycjach w ramach "Otwartych Stref Aktywności". Włodarz gminy mówił o problemach z Programem rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Wiele dróg nie ma standardowych wymiarów i trudno uzyskać pieniądze na ich modernizację. Piotr Leśnowolski odniósł się także do przetasowań w radzie gminy.