Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

Audycje Radiowe

Pozyskali 9,5 miliona

środa, 05 września 2018 10:12 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

W kolejnej audycji Gmina Opoczno na Fali mówimy m.in. o dużej dotacji dla opoczyńskiego urzędu na termomodernizację budynków oświatowych oraz przejętym przez gminę placem za domem kultury.

Ponad 9,5 mln zł. Taką dotację dostała Gmina Opoczno. Pieniądze z RPO przeznaczone będą na termomodernizację szkół i przedszkoli oraz siedziby ośrodka pomocy społecznej, wyjaśnia Tomasz Łuczkowski, sekretarz miasta.

Wcześniej do samorządu trafiła ponad 5-milionowa dotacja przeznaczona na rewitalizację starej części Opoczna.

Gmina Opoczno kupiła działkę za domem kultury. Znajdujące się w centrum miasta grunty po 22 latach wracają do samorządu, podkreśla burmistrz Rafał Kądziela.

Teren za domem kultury jest niezwykle ważny dla miasta i jego mieszkańców. To właśnie tu odbywa się szereg plenerowych imprez, w których biorą udział opocznianie, dodaje Andrzej Śliwka, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Opocznie.

Miasto kupiło działkę od ZUS-u za blisko 1 milion złotych.

Były występy na scenie, degustacje regionalnych potraw, a nawet wystawa starych traktorów. W Janowie Karwickim zakończyły się Dożynki Opoczyńskie. Wspólnie z samorządem gminy Opoczno i domem kultury zorganizowały je trzy sąsiadujące ze sobą sołectwa, wyjaśnia Tomasz Łuczkowski, sekretarz miasta.

A na przygotowanych przez gospodynie wiejskie stoiskach jadła nie brakowało, potwierdza Irena Winiarska z Koła Gospodyń Wiejskich w Karwicach.

Gwiazdą tegorocznych dożynek był kabaret Jurki.

„Nie truj - miej wpływ na to, czym oddychasz” – pod takim hasłem zorganizowana została nad opoczyńskim zalewem trzecia edycja pikniku ekologicznego. To wielopokoleniowa impreza ciesząca się dużym zainteresowaniem mieszkańców, podkreśla Anna Zięba, wiceburmistrz Opoczna.

Piknik ekologiczny zakończyły wieczorne koncerty.

Muzeum Regionalne w Opocznie oraz Gmina Poświętne zapraszają na inscenizację historyczną „Atak na generała SS. Epizod z Kampanii Wrześniowej 1939 roku na Ziemi Opoczyńskiej”. Jak wyjaśnia Adam Grabowski, dyrektor muzeum, inscenizacja przeprowadzona zostanie w najbliższą sobotę w okolicach ul. Przemysłowej.

Po inscenizacji odbędzie się piknik militarny. Początek sobotniej imprezy o godzinie 14.