Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Marcin I, papież i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 13 kwietnia 2021

Audycje Radiowe

IFES wójta Leśnowolskiego

wtorek, 16 października 2018 12:50 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Infrastruktura, finanse, edukacja, społeczeństwo to główne segmenty programu, z którym wójt Piotr Leśnowolski walczy o reelekcję w gminie Jedlnia-Letnisko.

 Piotr Leśnowolski zapowiada kontynuację w inwestycjach. - Inwestycje w samorządzie nie kończą się z chwilą wyborów i nie zaczynają się od zera - zauważył gość "Bilansu Dnia" w Radiu Plus Radom. Włodarz gminy chce utrzymać spadek zadłużenia  i zwiększać środki na inwestycje. W zakresie edukacji w planach jest m.in. termomodernizacja i wymiana elewacji szkoły w Natolinie, kapitalny remont kotłowni w Jedlni-Letnisku, rozbudowa przedszkola w Jedlni-Letnisku. Wójt chciałby także na wzór Natolina wyposażyć wszystkie szkoły w tablice interaktywne. Ostatni segment to społeczeństwo. - Będę wpisywał tu prośb, uwagi i zadania, o które zwracają się mieszkańcy - zadeklarował Piotr Leśnowolski.

Gość Bilansu Dnia za największy sukces swych rządów w gminie Jedlnia-Letnisko uznał inwestycje kanalizacyjne. - Wykonałem dokumentację techniczną na 170 km kanalizacji. Realizujemy już dwa etapy z tego dużego projektu. Cała strona południowa Jedlni-Letniska, która nie miała kanalizacji, została skanalizowana. W przeciągu 7 lat podłączyliśmy do sieci kanalizacyjnej 1124 gospodarstwa domowe. Za chwilę będziemy realizowali trzeci etap w stronę Antoniówki.