Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Marcin I, papież i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 13 kwietnia 2021

Audycje Radiowe

Jedlnia-Letnisko. Początek kadencji

środa, 21 listopada 2018 10:03 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Sylwia Moskwa pokieruje pracami Rady Gminy Jedlnia-Letnisko w kadencji 2018-2023. - Zaproponowaliśmy panią Sylwię Moskwę, bo jest osobą niezależną. Uważaliśmy, że to będzie dobry znak w kierunku współpracy opozycji i klubu Razem dla Gminy. Jestem przekonany, że nie będzie konfliktować tych dwóch środowisk, ale jednoczyć. Poza tym pani Sylwia Moskwa wydaje mi się być osobą bardzo odpowiednią na to stanowisko, dobrze przygotowaną pod względem merytorycznym, choć bez doświadczenia - powiedział w Radiu Plus Radom wójt Piotr Leśnowolski.

Sylwia Moskwa jest mieszkanką Groszowic. Uczy matematyki w szkole w Myśliszewicach. Startowala w wyborach z listy Aktywnego Samorządu. Za kandydaturą Sylwii Moskwy na funkcję przewodniczącego rady gminy głosowało 8 radnych. 7 było przeciw. Dodajmy, że taki jest jest układ sił w radzie gminy w obecnej kadencji. 7 radnych reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość, 7 radnych - komitet Razem dla Gminy i właśnie radna Sylwia Moskwa - Aktywny Samorząd. 

Klub PiS wystawił kandydaturę byłej przewodniczącej Bożeny Grad. - Nie wiem czym kierowali się radni opozycyjni wystawiając tę kandydaturę i wiedząc, że ona nie przejdzie z wielu powodów, o których wolałbym tutaj nie mówić - skomentował wójt. Mimo braku jednomyślności w pierwszym głosowaniu Piotr Leśnowolski liczy na dobrą współpracę z całą radą. - Moje oczekiwania są bardzo proste i konkretne. Zgodna współpraca na rzecz mieszkańców gminy Jedlnia-Letnisko. My możemy się lubić, możemy się nie lubić, natomiast stoją przed nami zadania, które musimy podjąć i realizować. Zarówno ja jak i radni zostaliśmy obdarzeni zaufaniem wyborców i tego zaufania nie możemy utracić. Nie powinniśmy kierować się sentymentami czy uprzedzeniami, ale powinniśmy przede wszystkim mieć na względzie dobro mieszkańców - powiedział Piotr Leśnowolski.

O pierwszej uroczystej sesji Rady Gminy Jedlnia-Letnisko rozmawialiśmy z wójtem Piotrem Leśnowolskim.

W audycji poruszyliśmy także temat bieżących inwestycji: kanalizacji w Antoniówce, rozbudowy przedszkola w Jedlni-Letnisku i biblioteki w Groszowicach.

foto: www.jedlnia.pl