Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

Audycje Radiowe

PiS gotowe na współpracę z Koalicją Obywatelską

poniedziałek, 26 listopada 2018 12:58 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Prawo i Sprawiedliwość zaproponowało prezydentowi Radomia współpracę na rzecz miasta. Minister Marek Suski oczekuje zagwarantowania stanowisk wiceprezydentów. Radosław Witkowski nie komentuje sprawy. M.in. o tej sprawie rozmawialiśmy dzisiaj w Bilansie Dnia z wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Katarzyną Pastuszką-Chrobotowicz.

- O współpracy mówił minister Marek Suski. W czasie spotkania z prezydentem Radomia zostały zgłoszone nasze propozycje. Nie wyobrażamy sobie takiej sytuacji, że będziemy odpowiedzialni za wszystko, ale bez koalicji z miastem. Nie chcemy być tylko od popierania pomysłów prezydenta miasta - powiedziała radna Pastuszka-Chrobotowicz.

W czasie jutrzejszej sesji Rady Miejskiej radni będą podejmować ważne decyzje. - Będziemy najpierw pytać, a potem głosować. Dotyczy to m.in. emisji obligacji komunalnych na kwotę prawie 40 mln złotych, czego chce prezydent Radosław Witkowski. Dlaczego obligacje a nie kredyt, czego chciał najpierw prezydent miasta? A może miasto nie może zaciągnąć kredytu? Przecież przed wyborami wszystko było świetnie, a teraz dowiadujemy się o trudnej sytuacji finansowej, nawet wypłaty mogą być zagrożone - mówi wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej.

Na ostatniej sesji poprzedniej kadencji Rady Miejskiej w Radomiu zostały odrzucone projekty uchwał przygotowane przez prezydenta Radosława Witkowskiego. Decyzja ta miała spowodować zamrożenie budżetów m.in. organizacji pozarządowych działających na terenie miasta. - Będziemy wnioskować do prezydenta w sprawie tych uchwał, aby zostały jak najszybciej zatwierdzone przez radnych. Chodzi o realizację trzyletnich programów społeczno-zdrowotnych - wyjaśniła Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz, z którą rozmawiał Radosław Mizera: