Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święte Anastazja i Bazylissa, męczennice
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żelazowice, Libiszów
Dziś jest: Czwartek, 15 kwietnia 2021

Audycje Radiowe

A. Kwiecień: liczę na współpracę z prezydentem Radomia

poniedziałek, 03 grudnia 2018 14:07 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W sobotę odbyło się spotkanie polityków i radnych Prawa i Sprawiedliwości z przedstawicielami Platformy Obywatelskiej. Tematem była ewentualna koalicja w Radomiu. Przypomnijmy, że wybory na prezydenta Radomia wygrał Radosław Witkowski z Koalicji na Rzecz Zmian, ale większość w Radzie Miejskiej ma Prawo i Sprawiedliwość.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski mówił w ubiegłym tygodniu, że szanse na koalicję z PiS są praktycznie zerowe. A zatem, jest bliżej czy dalej jest do współpracy między obydwoma ugrupowaniami? - Wierzę, że bliższa jest ta pierwsza opcja. Taka współpraca jest konieczna i może przynieść same korzyści dla mieszkańców. Kielce są przykładem pracy ponad podziałami. Trzeba czerpać z tych dobrych wzorców. Takie porozumienie w Radomiu jest konieczne. Jesteśmy na początku drogi – powiedziała poseł Kwiecień.

Przed nami uchwalenie budżetu Radomia na przyszły rok. Brak zgody, współpracy może oznaczać brak uchwalenia tego dokumentu. Radny Dariusz Wójcik sugerował nawet, że możliwe jest przeprowadzenie referendum i ogłoszenie ponownych wyborów prezydenckich w Radomiu. - Nie mamy żadnych oczekiwań. Chcemy skoncentrować się na programie. Dlatego musimy wziąć odpowiedzialność za rządzenie w jakimś ograniczonym zakresie i z pełną akceptacją Platformy Obywatelskiej. Mamy się dogadać, bo tego oczekują radomianie – wyjaśniła Anna Kwiecień.

Poseł Kwiecień nie wyobraża sobie, by organizacje pozarządowe zostały bez grosza w przyszłym roku, bowiem realizacja tzw. trzyletnich programów społeczno-zdrowotnych stoi pod znakiem zapytania. Pieniędzy może nie być, bo Rada Miejska nie przegłosowała stosowanych uchwał. - Organizacje pozarządowe mogą spać spokojnie. Każdy z nas ma świadomość wagi sprawy. Nie możemy pozwolić sobie na turbulencje w tym sektorze – stwierdziła poseł Kwiecień.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o podwyżkach cen prądu, bowiem wiele samorządów informuje rząd o monopolistycznych praktykach stosowanych przez państwowe spółki w stosunku do polskich samorządów. Drastycznie wzrosną koszty energii używanej do oświetlenia ulic. Czy zabraknie w samorządach środków na ten? Posłuchaj rozmowy Radosława Mizery z poseł Anną Kwiecień: