Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Audycje Radiowe

Arka równa się wolontariat

środa, 05 grudnia 2018 18:15 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

- Arka działa od prawie 20 lat. Ten dzień przywołuje początki Arki w Radomiu. Arka to po prostu wolontariat - mówił ks. Andrzej Tuszyński prezes Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu, który był gościem „Bilansu Dnia”, w środę 5 grudnia.

 Dziś Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W Sali Koncertowej Urzędu Miejskiego w Radomiu odbyła się uroczysta Gala organizowana przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka”. - Arka równa się wolontariat. Wolontariat to Arka. Ten pomysł zrodził się z pewnego kryzysu pracy z młodzieżą. Widziałem potrzebę zagospodarowania tych młodych ludzi, którzy nie odnaleźli swojego miejsca, czy to w oazie, czy KSM. Arka stała się takim miejscem – mówi ks. Andrzej Tuszyński.

Jak podkreśla w naszym mieście Arka działa od prawie 20 lat. W 2019 roku będzie świętować jubileusz. - Zaczynaliśmy od jednej siedziby, dziś jest już kilka. Stale rośnie liczba wolontariuszy. Jest to około 1300 – 1500 osób. Działa Międzynarodowe Centrum Wolantariuszy. W styczniu szykujemy kolejny fajny projekt dla młodzieży. Szczegóły zdradzimy niebawem – dodaje ks. Andrzej Tuszyński prezes „Arki”. Posłuchaj całej rozmowy...