Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Nereusz i Achilles              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Pilczyca
Dziś jest: Środa, 12 maja 2021

Audycje Radiowe

PiS powalczy o 2 mandaty do PE?

środa, 02 stycznia 2019 12:36 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Prawo i Sprawiedliwość będzie chciało powalczyć o dwa mandaty do Parlamentu Europejskiego. Liczą się tutaj dwa nazwiska: Zbigniewa Kuźmiuka i Adama Bielana. - Szanse są spore - ocenia krótko ten pierwszy, który był dzisiaj gościem Bilansu Dnia.

Pod koniec maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Naszego gościa zapytaliśmy, że będzie ubiegał się o ponowny wybór? - Nie zapadły żadne decyzje w tej sprawie. Jestem gotowy. Wybory do Parlamentu Europejskiego nie są łatwe dla kandydatów pod względem organizacyjnym, bo trzeba ubiegać się również o głosy mieszkańców północnej części Mazowsza - powiedział Zbigniew Kuźmiuk. Dalej pytaliśmy także o Adama Bielana, bowiem jego kampania społeczna dotycząca przyszłości radomskiego lotniska wskazuje, że to to początek kampanii wyborczej do PE. - Wszystko na to wskazuje. Pan marszałek Bielan ma taki zamiar. Jako PiS mamy szanse na dwa mandaty w tym okręgu - ocenił poseł Parlamentu Europejskiego.

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów. Co to oznacza w praktyce? - Dotyczy to 2,5 miliona polskich rodzin. A więc ci, którzy w posiadają mieszkanie albo dom, stali się ich pełnymi właścicielami. Trzeba też wiedzieć, że jeśli mieszkaniec zdecyduje się uiścić całą opłatę przekształceniową, otrzyma bonifikatę od państwa bądź samorządu - powiedział Zbigniew Kuźmiuk.

Sejm w ekspresowym tempie uchwalił nowelizację ustawy, która utrzymuje ceny prądu na dotychczasowym poziomie. - Ewentualna podwyżka spowodowałaby wzrost cen w różnych gałęziach polskiej gospodarki. Rząd temu zapobiegł. Trzeba pamiętać, że to rząd Tuska 10 lat temu zgodził się na handel emisjami, a mógł to zawetować - mówił poseł PE Zbigniew Kuźmiuk, z którym rozmawiał Radosław Mizera: