Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

Audycje Radiowe

A. Bielan: Radom potrzebuje oddziału klinicznego

wtorek, 29 stycznia 2019 18:04 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

- Apeluję do marszałka Adama Struzika o jak najszybsze podjęcie prac przy tworzeniu oddziału klinicznego na potrzeby kierunku lekarskiego na radomskim Uniwersytecie - powiedział wicemarszałek Senatu Adam Bielan, który był gościem Bilansu Dnia. Z naszym gościem rozmawialiśmy m.in. o przyszłości bazy wojskowej na Sadkowie, pokazach lotniczych Air Show w 2020 roku w Radomiu oraz przyszłości szpitala w Pionkach.

Obecnie trwa budowa centrum naukowo-badawczego dla kierunku lekarskiego na radomskim Uniwersytecie. Inwestycja powstaje przy ulicy Chrobrego. Na ten cel rząd przekazał prawie 26 mln złotych. - Dzisiaj trzeba zrobić kolejny krok, czyli utworzyć oddział kliniczny w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym. Dlatego apeluję do Pana marszałka Adama Struzika o podjęcie stosownych decyzji w tej sprawie. Bez tego oddziału klinicznego zaczną się problemy dla studentów trzeciego roku. Bez porozumienia ze szpitalem do tych zajęć nie dojdzie - powiedział Adam Bielan.

Wicemarszałek Senatu poinformował także o działaniach wobec szpitala w Pionkach. - Tam potrzebne są duże środki na inwestycje. Jedną z propozycji jest przejęcie lecznicy przez Ministerstwo Obrony Narodowej - powiedział polityk Prawa i Sprawiedliwości.

W poniedziałek odbyło się spotkanie z udziałem Adama Bielana z dowódcami jednostek wojskowych na Sadkowie i w Dęblinie. - Jedno jest pewne. Wojsko zostanie w Radomiu. Zostanie także dowództwo bazy. Samoloty na czas rozbudowy lotniska zostaną przeniesione. Radom będzie mógł zyskać np. na bazie dla śmigłowców. Dzisiaj warto też rozpocząć starania, by pokazy lotnicze Air Show w 2020 roku odbyły się w Radomiu - mówił gość Bilansu Dnia.

Z Adamem Bielanem rozmawialiśmy także o zamiarze sprzedaży dworca PKS w Radomiu. - To dziwna decyzja, przecież polityka państwa zmierza do tego, by Polacy przesiadali się z samochodów do autobusów i pociągów. Transport zbiorowy jest przyszłością. Może warto się zastanowić nad tym, by Radom odkupił dworzec i stworzył tam centrum komunikacyjne. To cenny pomysł, kiedy myślimy o rozbudowie lotniska na Sadkowie. Tym bardziej, że Radom będzie miał dwa dworce kolejowe. Jeden główny, który już jest i drugi, dworzec Wschód. Tam pasażerowie będą mieli przesiadkę, by dostać się na lotnisko - mówił wicemarszałek Senatu, z którym rozmawiał Radosław Mizera: