Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

Audycje Radiowe

Każda szkoła wybierze swoich radnych

środa, 13 lutego 2019 17:07 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

O planowanych wyborach w gminie Drzewica mówił w Radiu Plus burmistrz Janusz Reszelewski. Odbędą się one w związku ze zbliżającą się Sesją Dzieci i Młodzieży.

Sesja Dzieci i Młodzieży odbędzie się w Drzewicy 1 czerwca w ramach planowanych przez samorząd obchodów 590. rocznicy nadania praw miejskich. Każda szkoła będzie mogła wybrać swoich przedstawicieli do Sesji Dzieci i Młodzieży. Głosowanie na nich ma zostać przeprowadzone 5 kwietnia. Wtedy też poznamy młodych radnych. Sesja Dzieci i Młodzieży przeprowadzona zostanie w Drzewicy po raz pierwszy. – Będzie to doskonała okazja do tego, by zobaczyć, czy dzieci i młodzież są zainteresowani taką formą aktywności – mówił Janusz Reszelewski, który nie wyklucza utworzenia z czasem stałej młodzieżowej rady miasta i gminy.

W audycji Gmina Drzewica na Fali burmistrz mówił także o zakończonej edycji ministerialnego programu Umiem Pływać, z którego drzewiccy uczniowie mogli skorzystać już po raz szósty. Podsumowaniem programu były trzecie gminne mistrzostwa w pływaniu. Janusz Reszelewski mówił także o cyklu szkoleń cyfrowych, z których skorzysta ponad 260 mieszkańców gminy.

Burmistrz zaprosił także do udziału w III Walentynkowym Rajdzie Pieszym, który odbędzie się na terenie gminy w najbliższą sobotę.

Posłuchaj całej rozmowy z burmistrzem Drzewicy Januszem Reszelewskim:

Zapraszamy do nas: