Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kierz Niedźwiedzi, Majdów
Dziś jest: Wtorek, 22 czerwca 2021

Audycje Radiowe

Gazyfikacja Wieniawy. Za ile?

wtorek, 26 lutego 2019 14:26 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Władze Wieniawy przygotowują się do ogłoszenia przetargu na budowę świetlicy w Kochanowie. Niebawem zostaną również podpisane umowy na przebudowę ulic Wąskiej i Rzecznej w Wieniawie oraz parkingu przy cmentarzu w Skrzynnie. - Chcemy, aby prace w tym zakresie rozpoczęły się jak najwcześniej - deklaruje wójt gminy Krzysztof Sobczak.

Krzysztof Sobczak poinformował, że trwają prace projektowe związane z przygotowaniem do przebudowy poszczególnych odcinków dróg gminnych m.in. w Zawadach, ulice Miła, Brzozowa, Wspólna, Cisowa i Leśna, w Jabłonicy, ul. Południowa oraz odcinków dróg w Kłudnie, Brudnowie, Komorowie, Sokolnikach Mokrych i Żukowie. Jednocześnie złożono już wnioski o dofinansowanie dróg w Komorowie, Koryciskach i Wieniawie, ul. Warzywna. - Realizacja tych zadań uzależniona jest od możliwości pozyskania środków, czyli pozytywnego rozpatrzenia wniosków - powiedział wójt Wieniawy.

Krzysztof Sobczak uczestniczył ostatnio w spotkaniu dotyczącym projektów gazyfikacji na obszarze południowego Mazowsza, które zorganizowane zostało w Starostwie Powiatowym w Radomiu. - Samorządowcy zobowiązali się do określenia (do końca marca) ilu odbiorców zainteresowanych potencjalnie byłoby podłączeniem w danej gminie do gazu ziemnego. Wkrótce przygotowana na ten cel ankieta pojawi się w domach. Koszt takiego przyłącza po stronie odbiorcy, zgodnie z informacjami przedstawionymi na spotkaniu wynosi około 2000-2300 zł - powiedział wójt Sobczak, z którym rozmawiał Radosław Mizera: