Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

Audycje Radiowe

Z Eurowizji do Drzewicy

czwartek, 21 marca 2019 09:32 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Wiemy już kto wystąpi podczas tegorocznych Dni Drzewicy i dożynek gminnych. W audycji Gmina Drzewica na Fali mówił o tym burmistrz Janusz Reszelewski.

Janusz Reszelewski mówił w Radiu Plus Radom o kilku ważnych inwestycjach, do których realizacji przygotowuje się drzewicki samorząd. Jedną z nich jest budowa świetlicy wiejskiej w Werówce. Samorząd właśnie rozstrzyga przetarg na wykonanie tego zadania., a już latem firma wejdzie na budowę. Prace potrwają dwa lata. – Co ważne na realizację tego zadania pozyskaliśmy 500 tys. zł środków unijnych – podkreślał burmistrz. Janusz Reszelewski wyjaśnił także, że w przygotowaniu jest również kilka innych przetargów m.in. na budowę dróg dojazdowych i parkingów przy dworcu autobusowym w Drzewicy. Chodzi o kontynuację ubiegłorocznego zadania. Urząd planuje także m.in. wykonanie oświetlenia drogowego w Trzebinie i przy ulicy Hubala w Drzewicy.

Burmistrz Drzewicy odniósł się również do ostatniego posiedzenia drzewickiej rady, podczas którego przedstawione zostało sprawozdanie z działalności sportowej uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy. Tych osiągnięć uczestnicy drzewickiego WTZ mają całkiem sporo, głównie w piłce nożnej. – Chodzi o panów Mariusza Tomczyka i Łukasza Tępińskiego. W Danii reprezentowali oni nasz kraj w Europejskim Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Dodatkowo pan Łukasz wziął udział w XIII Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Atenach – wyjaśniał Janusz Reszelewski.

Burmistrz mówił także o przygotowaniach do obchodów Dni Drzewicy. Jak wyjaśnił podczas obchodów święta miasta wystąpi w Drzewicy Kamil Bednarek. Zaplanowany został także koncert Smolastego. Z kolei na dożynki samorząd zaprosił Tulię, czyli zespół który wcześniej reprezentował będzie Polskę w Izraelu w konkursie Eurowizji.

Posłuchaj całej rozmowy z burmistrzem Drzewicy Januszem Reszelewskim:

Zapraszamy do nas: