Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

Audycje Radiowe

Burmistrz Reszelewski: To fundamentalne informacje

środa, 10 kwietnia 2019 16:35 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

O rozbudowie drogi wojewódzkiej przebiegającej przez miasto oraz pociągach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, które w grudniu zatrzymywać się będą w Drzewicy mówił w Radiu Plus Radom burmistrz Janusz Reszelewski.

W audycji Gmina Drzewica na Fali burmistrz Janusz Reszelewski powrócił do spotkania zorganizowanego w Regionalnym Centrum Kultury. Przypomniał, że padły na nim dwie bardzo ważne dla Drzewicy deklaracje. – Pierwsza dotyczy rozbudowy wojewódzkiej drogi 728. Już wiadomo, że w tym roku rozpocznie się ta dwuletnia inwestycja. Druga związana jest z powrotem pasażerskich połączeń kolejowych do Drzewicy – wyjaśniał burmistrz. Pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej zatrzymywać się będą w Drzewicy od 8 grudnia.

Janusz Reszelewski mówił także o rozpoczynającej swoją działalność świetlicy dla seniorów. Zlokalizowana jest ona w budynku Dziennego Domu Senior +. Burmistrz Drzewicy poinformował również o spotkaniu w sprawie powstania grupy zakupowej energii elektrycznej oraz o podpisanej już umowie na budowę świetlicy wiejskiej w Werówce. Wyjaśnił również, że drzewicki samorząd zorganizuje w Wielki Czwartek spotkanie wielkanocne dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych. – To nowy nasz pomysł. Dotychczas tego typu spotkania wspólnie ze stowarzyszeniami organizowaliśmy przed Świętami Bożego Narodzenia. Teraz z osobami starszymi i samotnymi chcemy się spotkać także przed Wielkanocą – wyjaśniał. Burmistrz mówił również o przygotowaniach do obchodów 590. rocznicy nadania Drzewicy praw miejskich. Jednym z elementów tych uroczystości będzie rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na logo drzewickiego jubileuszu. Na konkursowe prace czeka RCK w Drzewicy do 19 kwietnia. Innym elementem obchodów będzie sesja dzieci i młodzieży. Jak poinformował burmistrz Janusz Reszelewski wybrani zostali już radni, którzy wezmą udział w tym szczególnym posiedzeniu.

Posłuchaj całej rozmowy z burmistrzem Drzewicy Januszem Reszelewskim:

Zapraszamy do nas: