Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Rafał Chyliński, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 02 grudnia 2021

Audycje Radiowe

Miłosierni Miłosierdzia dostąpią

czwartek, 25 kwietnia 2019 16:20 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W dniach 28 kwietnia - 5 maja Kościół w Polsce będzie przeżywał 75. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Miłosierni Miłosierdzia dostąpią”.

Ks. Robert Kowalski, dyrektor radomskiej Caritas powiedział, że druga Niedziela Okresu Wielkanocnego jest świętem Caritas w Polsce. - W tym dniu w parafii Krzyża Św. w Kozienicach będziemy gościć pracowników Caritas Polska, którzy posługiwali w Syrii w Aleppo. Będzie to okazja do dania świadectwa oraz podzielenia się doświadczeniem z pomocy w Aleppo. Będziemy też zbierać pieniądze do puszek na program Rodzina Rodzinie, który łacznie udzielił pomocy w wysokości 46 milionów zł dla 9 tys. rodzin. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z wiernymi świadkami trudu wojny i braterskiej solidarności - powiedział ks. Kowalski.

- Z wielkim szacunkiem chciałbym przy okazji wyrazić wdzięczność za każdy gest wyciągniętej dłoni do potrzebującego. Dziękujemy pracownikom, księżom, opiekunom Szkolnych i Parafialnych Zespołów Caritas oraz całej rzeszy wolontariuszy za namacalne ślady dobroci i świętości. Dziękujemy opiekunom i wolontariuszom 74 Szkolnych Kół Caritas i 107 Parafialnych Zespołów Caritas. Łącznie w diecezji posługuje ok. 3500 wolontariuszy - dodaje ks. Robert Kowalski.

Ks. Kowalski poinformował, że Caritas Diecezji Radomskiej nabyła ostatnio kolejne 35 łóżek i 5 koncentratorów tlenu. - Środki pochodzą m.in. z akcji 1%. Bardzo dziękujemy wszystkim którzy już przekazali 1% a niezdecydowanych prosimy o wsparcie - powiedział ks. Kowalski, z którym rozmawiał Radosław Mizera: