Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leonard z Porto Maurizio, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 26 listopada 2020

Audycje Radiowe

Zło nie niszczy piękna Ewangelii

piątek, 24 maj 2019 18:13 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
foto: Ks. Jacek Wieczorek/Radio Plus Radom
Magdalena Gliszczyńska

- To, że są grzeszni pasterze, to że jest grzech w Kościele, nie niszczy piękna Ewangelii, nie niszczy piękna Chrystusa – powiedział bp Piotr Turzyński. Biskup pomocniczy diecezji radomskiej, członek Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski był gościem „Bilansu Dnia” w piątek, 24 maja.

Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski w środę 22 maja ogłosiła, iż w najbliższą niedzielę we wszystkich kościołach w Polsce zostanie odczytany specjalny list biskupów do wiernych. Oświadczenie ma być odpowiedzią Kościoła katolickiego na film „Tylko nie mów nikomu” oraz na przypadki pedofilii wśród duchownych. Biskup Piotr Turzyński przyznał, że mamy do czynienia ze stanem wyjątkowym. - Toczy się walka o jutro, o przyszłość, o następne pokolenie, o chrześcijaństwo za 10, 20, 30 lat, o młodych. Mamy stan wyjątkowy. List jest swego rodzaju uderzeniem się w piersi. Wrażliwość chrześcijańska każe nam pokazać, że nie zrobiliśmy wszystkiego, żeby uniknąć tych dramatów ludzkich - mówił bp Piotr Turzyński.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o święceniach kapłańskich, które odbędą się 25 maja. Ksiądz biskup zaprosił również na mszę święta jubileuszową bp Henryka Tomasika i bp Adama Odzimka. Pasterze diecezji radomskiej przeżywać będą 50-lecie święceń kapłańskich.

Posłuchaj całej rozmowy z bp Piotrem Turzyńskim...