Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia:
Dziś jest: 24 października 2020

Audycje Radiowe

(VIDEO) Worki z odpadami zalegają na radomskich ulicach

środa, 05 czerwca 2019 13:29 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Spółka miejska Radkom już dwukrotnie wstrzymała odbiór odpadów zielonych w Radomiu. W praktyce oznacza to, że wiele worków wciąż zalega przed posesjami w mieście. Władze nie wykluczają, że w ramach rekompensaty, nie wprowadzą od 1 lipca podwyżek za odbiór odpadów komunalnych.

Na pomoc gminom, które są podobnej sytuacji jak Radom, idzie rząd. Rada Ministrów przyjęła właśnie projekt ustawy o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. W myśl nowego prawa nie będzie obowiązku regionalizacji w zakresie m.in. przetwarzania bioodpadów. - W praktyce Radkom będzie mógł wybierać z kim podpisze umowy na odbiór odpadów zielonych - mówi Jerzy Zawodnik, wiceprezydent miasta, który był gościem Bilansu Dnia.

Obecnie miejska spółka odbiera takie odpady z 63 gmin, również Tarczyna. - To nie z naszej winy mamy problemy z odbiorem odpadów zielonych. Procedowanie uchwały w sprawie podwyżek za odbiór śmieci byłoby niewłaściwe w stosunku do radomian. Dlatego w najbliższym czasie nie wprowadzimy podwyżek. Musimy najpierw uporządkować własne podwórko. Potem zaczniemy się nad tym zastanawiać - mówił Jerzy Zawodnik, z którym rozmawiał Radosław Mizera: