Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

Audycje Radiowe

Drzewica - poczuj pasję do sportu

środa, 12 czerwca 2019 17:00 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Do Giełzowa, Trzebiny i Żardek trafią pieniądze w ramach funduszu sołeckiego. Na co zostaną przeznaczone, wyjaśniał w audycji Gmina Drzewica na Fali burmistrz Janusz Reszelewski. Mówił także o trwającym głosowaniu na zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego.

Burmistrz Janusz Reszelewski mówił o planowanych przez samorząd inwestycjach. Chodzi m.in. o przebudowę pomnika w parku w Drzewicy oraz budowę oświetlenia ulicznego. Wyjaśnił także, że samorząd przygotowuje się do budowy parkingów przy urzędzie i przy ośrodku sportów wodnych. Dokumentacja projektowa tych ostatnich zadań ma powstać do końca lipca.

Burmistrz Drzewicy wyjaśnił także, że do Giełzowa, Trzebiny i Żardek trafią pieniądze w ramach funduszu sołeckiego. Są to środki Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. – W przypadku Giełzowa i Trzebiny są to środki, które uzupełnią nasz wkład własny, bo chcemy na znajdujących się w tych miejscowościach placach zabaw wybudować siłownie zewnętrzne. W przypadku Żardek mamy już wykonane boisko sportowe i chcemy je ogrodzić. Dlatego pieniądze z funduszu sołeckiego przeznaczone będą właśnie na uzupełnienie ogrodzenia boiska w Żardkach – wyjaśniał na antenie Radia Plus Radom. Janusz Reszelewski mówił także o kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Jest w nim zadanie dotyczące Drzewicy. Chodzi o organizację cyklu imprez związanych ze sportami wodnymi na zalewie oraz torze do kajakarstwa slalomowego. – Nasza propozycja wypoczynku z adrenaliną, wypoczynku na sportowo jest wyjątkowo ciekawa. Zawiera m.in. zawody w kajak polo, zawody w wakeboarding’u oraz spływ Drzewiczką – mówił. Wyjaśnił także, że w tegorocznej edycji na zadania zgłoszone budżetu obywatelskiego można głosować wyłącznie na specjalnych kartach do głosowania. Taką kartę można pobrać m.in. ze strony internetowej drzewickiego urzędu. Głosowanie trwa do 26 czerwca. W powiecie opoczyńskim są dwa punkty, w których można oddać wypełnione karty. Znajdują się one w budynkach biblioteki pedagogicznej oraz ARiMR. – Liczę na to, że mimo tych niedogodności mieszkańcy zagłosują i wybiorą właśnie nasz projekt – mówił burmistrz. Przypomniał, że kod drzewickiego zadania to: EOP04 Drzewica - poczuj pasję do sportu.

Janusz Reszelewski zaprosił także mieszkańców na Świętojańskie Granie, cykliczną imprezę, która odbywa się w Drzewicy. W tym roku zaplanowana została na 22 czerwca nad drzewickim zalewem.

Posłuchaj całej rozmowy z burmistrzem Drzewicy Januszem Reszelewskim:

Zapraszamy do nas: