Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święte męczennice Perpetua i Felicyta
Dziś jest: Niedziela, 07 marca 2021

Bilans Dnia

Czysto na plaży w Domaniowie

środa, 26 czerwca 2019 15:05 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Posprzątano plaże przy akwenach wodnych w Domanowie i Jagodnym. Poinformował o tym wójt gminy Przytyk Dariusz Wołczyński, który był gościem Bilansu Dnia. Wciąż nierozstrzygniętą sprawą jest kwestia przejęcia przez gminę terenów wzdłuż zbiorników wodnych w obu miejscowościach celem wykonania inwestycji rekreacyjnych.

Gmina Przytyk nie może tych terenów sprzątać. Teren należy do Wód Polskich. Od wielu lat zabiegamy o ten teren, aby przeprowadzić szereg inwestycji. Myślimy nie tylko o sprzątaniu, ale przede wszystkim o infrastrukturze rekreacyjnej m.in. plaży, czy molo. Mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia z Wodami Polskimi – powiedział wójt Wołczyński.

W ostatnim czasie interweniowaliśmy w Wodach Polskich, by teren w Domanowie został posprzątany. Prace zostały już wykonane – dodał wójt Przytyka.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o absolutorium i wotum zaufania, które wójt Dariusz Wołczyński otrzymał od Rady Gminy. - Było to jednogłośne głosowanie. To pokazuje, że rozwijamy się i zabiegamy o dalsze inwestycje – powiedział gość Bilansu Dnia.

Dariusz Wołczyński poinformował również o przebiegu prac przy remoncie drogi wojewódzkiej 740 w miejscowości Wrzeszczów. - Po jednej stronie wybudowano już chodnik. Mam zapewnienie od wykonawcy, że prace powinny zakończyć się w sierpniu – poinformował Dariusz Wołczyński, z którym rozmawiał Radosław Mizera: