Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Bilans Dnia

Minister Suski potwierdza inwestycje w Pionkach

wtorek, 02 lipca 2019 14:49 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Polski rząd nie wycofuje się z planów inwestycyjnych w zakłady w Pionkach. Taką deklarację złożył minister Marek Suski, szef gabinetu politycznego premiera, który był gościem Radia Plus Radom.

Zacznijmy od początku. W 2018 roku w czasie spotkania z mieszkańcami Radomia premier Mateusz Morawiecki poruszył tematy związane z bezpieczeństwem kraju. Szef rządu zapowiedział wówczas duże inwestycje w zakłady w Pionkach. Mówił o tym, że rząd zainwestuje co najmniej 250-300 mln z linię produkcyjną do produkcji nitrocelulozy.

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że trwają przygotowania dotyczące inwestycji w zakładzie w Pionkach. - Z uwagi jednak na niejawny charakter szczegółów realizacji projektu, wszelkie dodatkowe informacje przekażemy, jak tylko będzie to możliwe - informuje CIR.

- Trwają przygotowania do tej inwestycji. Trzeba znaleźć w budżecie odpowiednie środki - powiedział z kolei minister Marek Suski, który był gościem Radia Plus Radom. Według wstępnych szacunków odbudowa potencjału do produkcji prochu w Pionkach zajmie od trzech do pięciu lat, a jej koszt sięgnie ok. 400 mln zł. Więcej w rozmowie Radosława Mizery w ministrem Markiem Suskim: