Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Audycje Radiowe

Marek Suski: Radom ma szansę skoku cywilizacyjnego

czwartek, 11 lipca 2019 18:22 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski określa budowę lotniska jako strategiczny krok w rozwoju miasta. Podkreśla przede wszystkim korzyści pozalotnicze.

- Budujemy drogę startową w lepszą przyszłość dla Radomia. Lotnisko to nie tylko lotnisko, ale też infrastruktura drogowa, komunikacyjna, hotelowa, handlowa, gastronomiczna. To skok cywilizacyjny. To miejsca pracy, dobrze płatne miejsca pracy, bo nie chodzi o śmieciówki. Radom ma w niedługim czasie szansę skoku cywilizacyjnego, rozwoju, znacznej likwidacji bezrobocia, wzrostu przeciętnej pracy - powiedział w rozmowie z Radiem Plus Radom Marek Suski.

Minister Suski mówił też o przewagach radomskiego nad modlińskim lotniskiem, choć zaznaczył, że to nie są przeciwstawne inwestycje. - Inwestycja w Radomiu jest racjonalna, a inwestycja w Modlinie była nieracjonalna nie tylko ze względu na warunki pogodowe, ale też słabą gęstość zaludnienia na północ od Warszawy. Tam nie ma większych ośrodków miejskich. Sama infrastruktura przy Modlinie jest bardzo słaba. Radom jest ponad 200-tysięcznym miastem i sam generuje takie zaplecze - zauważył Marek Suski.