Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

Audycje Radiowe

Z sejmiku do parlamentu?

środa, 24 lipca 2019 14:14 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

- Na pewno chciałbym wspierać Polskie Stronnictwo Ludowe w wyborach parlamentarnych. To, co dzieje się w polityce krajowej jest bardzo ważne, bo dotyczy szerokiej rzeszy obywateli. Widzę dla siebie pracę i w Sejmie i Senacie, jeżeli taka będzie wola społeczna i jeżeli będę miał taką możliwość, daną przez swoją partię - powiedział w Radiu Plus Radom radny mazowieckiego sejmiku Leszek Przybytniak. Jednocześnie nie potwierdził, czy będzie na listach ludowców.

Wkrótce powinniśmy poznać nazwiska kandydatów. Leszek Przybytniak jest zwolennikiem szerokiej listy KW PSL-Koalicja Polska. - Na listach widziałbym przede wszystkim samorządowców i ludzi pragmatycznych i ludzi, którzy rzeczywiście widzą Polskę jako swoją ojczyznę. Nie zawsze tak jest. Czasami zbyt dużo się mówi o pewnych wartościach, a w rzeczywistości tych wartości nie widać.

Zdaniem naszego gościa wieś powinna wrócić do PSL-u, patrząc na dotychczasowe osiągnięcia. - Jeżeli ludzie nie widzą tych samorządowców, którzy naprawdę pracują na rzecz społeczeństwa, jeżeli nie widzą tych parlamentarzystów, którzy są pragmatyczni w swoim działaniu, który próbują robić dobre rzeczy dla społeczeństwa, to wtedy nie mamy o czym rozmawiać.