Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Sobota, 23 stycznia 2021

Audycje Radiowe

Radom hamuje budowę biurowca ARP?

środa, 28 sierpnia 2019 14:11 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Poseł Andrzej Kosztowniak jest zaniepokojony brakiem stosownych pozwoleń dotyczących budowy biurowca na terenie dawnej Fabryki Broni przy 1905 Roku w Radomiu. Polityk Prawa i Sprawiedliwości mówił o tym w rozmowie z Radiem Plus Radom.

Inwestorem jest Agencja Rozwoju Przemysłu. Wartość inwestycji to dzisiaj znacznie więcej niż 50 milionów złotych, deklarowanych pierwotnie jako wkład ARP w gospodarczy rozwój Radomia. Koniec inwestycji planowany jest na pierwszy kwartał 2022 roku. W zmodernizowanym budynku ma powstać powstać ponad 14 tys. m2 powierzchni biurowej i prawie 4 tys. m2 powierzchni handlowo-usługowej oraz dwa dziedzińce użytkowe o powierzchni 1.800 m2 każdy. Po rewitalizacji budynku jego łączna powierzchnia wyniesie 29,4 tys m2. Pozwoli to na stworzenie nawet 2 tysięcy stanowisk pracy w firmach sektora nowoczesnych usług biznesowych.

- Muszę jasno powiedzieć, że gmina Radom hamuje ten proces. Brakuje pozwoleń budowlanych - powiedział poseł Andrzej Kosztowniak, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Przypomnijmy, że rewitalizacja budynku Fabryki Broni „Łucznik” w Radomiu jest elementem realizowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. Programu Fabryka. W ramach podjętych działań powstają nowoczesne biurowce dla centrów usług biznesowych. To nowa szansa na rozwój miast średnich i recepta na przeciwdziałanie utracie funkcji społecznych, spowodowanej wyjazdami młodych mieszkańców w poszukiwaniu pracy. Program został zainaugurowany w czerwcu 2018 roku w Radomiu. Do tej pory przystąpiły do niego jeszcze Elbląg, Zamość, Mielec i Stalowa Wola.